reklamı kapat

“Şeffaflığımız Bizi Saldırılara Açık Hale Getiriyor”

Garlinghouse Ripple ve Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı...
19:00
11 Ekim 2019

Cointelegraph’ın haberine göre Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, “Ripple’ın transparanlığının sistemi saldırıya açık hale getirdiğini” ifade ederek, son zamanlarda Ripple’ı sürekli eleştirenlere cevap vermiş oldu.

100 Kat Daha Şeffaf

9 Ekim’de Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano‘nun ev sahipliğini yaptığı The Off the Chain podcast röportajında Garlinghouse, eleştirilerde çok fazla bilgi kirliliğini olduğunu dile getirdi. Ancak CEO, Ripple’ın ekosistemdeki diğer varlıklardan 10 ya da 100 kat daha şeffaf olduğunu ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

Şeffaflığımız bizi saldırılara açık hale getirdi. Ripple bu konuda öncülük yapıyor.

Bunun yanında Pompliano, Ripple’ın çok büyük tartışma yaratan XRP token satışlarıyla ilgili çok fazla soru geldiğini dile getirdi. Garlinghouse daha önce bu konuda yaptığı açıklamalarda, çok fazla XRP sahibi olduklarını ancak fiyatı belirlemek için herhangi bir şekilde satış gerçekleştirilmediğini dile getirmişti. CEO’nun Ripple satışlarıyla ilgili yaptığı açıklamaları bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Garlnghouse her ay, ayda bir kez olmak üzere 1 milyar XRP satışı gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Garlinghouse’un İddiası

CEO yayın sırasında Ripple’ın “kendi döneminde ölçeklendirilmiş olarak kullanılan tek kripto ve Blockchain örneği” olduğu iddiasında da bulundu.

Ripple kendisinin de uzun süre Bitcoin’i takip ettiğini, Blockchain çözümleri geldikten sonra ölçeklendirilmiş olarak çalıştığını kabul ettiğini dile getirdi. Ancak kendi dönemi içinde ölçekleme çözümlerini başarılı bir şekilde kullanabilen tek projenin Ripple olduğunu da iddia etti.

Öte yandan Garlinghouse bazı eski Bitcoin mühendislerinin yanı sıra Ripple kurucularının, XRP ledger’ın oluşturulmasında rol aldığını, ancak “XRP ledger’ın Ripple şirketi kurulmadan önce yaratıldığının” da altını çizdi…

Garlinghouse’un Ripple ve Bitcoin arasında yaptığı bu karşılaştırma belki de tamamen farklı bir tartışma konusu yaratabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.