reklamı kapat

Bir Futbol Kulübü Daha Blockchain Alanına Adım Attı

Almanya’nın en büyük kulüplerinden biri daha Blockchain alanına adım attığını duyurdu...
18:00
11 Ekim 2019

Cointelegraph’ın haberine göre Almanya’nın en büyük futbol kulüplerinden FC Bayern Münih taraftarları için Blockchain tabanlı ürünler piyasaya süreceğini açıklayan son futbol kulübü oldu. 11 Ekim’de yapılan resmi açıklamalara göre futbol kulübü oyuncularının dijital koleksiyonlarının yaratılması için Stryking Entertainment ile ortaklığa vardı.

Geçmişe Karşı

Yapılan açıklamalara göre koleksiyon, geçmişteki ve şimdiki FC Bayern Münih oyuncularının benzerlerini yansıtan dijital oyuncu kartları şeklinde olacak.

Bunun yanında Stryking Entertainment, koleksiyonlar ile bir oyuna izin verecek fantezi lig tadında bir meydan okuma oyunu da tasarlıyor. Bu sayede taraftarlar fantezi ligler oluşturabilecek ve hem günümüz hem geçmiş forma verileriyle birbirleriyle rekabet edebilecek.

Öte yandan yapılan açıklamalarda bu uygulamada Stryking Entertainment’in sistemine çok daha fazla lisanslı kulübün katılmasının beklendiği de belirtildi.

Blockchain ve Futbol

Bilindiği gibi futbol kulüpleri bir bir kripto para ve Blockchain ekosistemine adım atıyor. Son olarak bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Galatasaray Spor Kulübü de Socios.com ile kurduğu ortaklıkla taraftar token’ı çıkaran ilk Türk futbol kulübü olarak adından söz ettirmişti. Galatasaray bu hamlesiyle Paris Saint-Germain, West Ham United ve AS Roma ve gibi büyük kulüplere katılmış oldu.

Geçtiğimiz ay İspanyol kulübü Atletico Madrid de kendi taraftar token’ını piyasaya süreceğini hayranlarına duyurdu. 2 Euro değerinde olacağı belirtilen token sayesinde taraftarlar oy kullanma hakkına sahip olacak. Aynı zamanda bu token’larla ürünler ve oyunlar da satın alınabilecek.

Öte yandan  İngiliz Premier Lig kulübü Manchester City de Blockchain tabanlı bir oyun platformu başlatma planları olduğunu Ağustos ayında açıklamıştı. Bu sayede taraftarlar, gerçek hayattaki maç istatistiklerini ve uygulama içi eğitimi kullanarak dijital bir oyuncu ekibi kurabilecek ve eğitebilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun