Şaka Kripto Paralar Nasıl Böyle Yükselişler Yakaladı? Shiba Inu ve Dogecoin Ralli Yorumları

Şaka kripto paraların artış hikayesi.
15:15
28 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler şaka kripto para Dogecoin (DOGE), 24 saatlik zaman diliminde 0.33 dolara kadar tırmandı. Dogecoin katili Shiba Inu, rekor ralli ile 0.000089 dolara ulaşırken piyasa değeri sıralamasında DOGE’u geride bıraktı. Lider kripto para Bitcoin, gerileme sekansını reddederek yukarı yönlü ivmeyi korudu ve 61.000 dolar sınırına dayandı.

Dogecoin ve Shiba Inu Fiyat Performansı

Şaka kripto para birimleri, Shiba Inu rallisi ile büyük bir hype yakaladı. SHIB, ekim ayı içerisinde %1000’in üzerinde artış kaydetti. Piyasa genel trendi, geçtiğimiz günlere kadar önemli bir düzeltme ile karşılaşmamıştı. Bu dönemde Dogecoin’in yerini Shiba Inu alırken şaka kripto paralara önderlik etti.

Ancak geçtiğimiz gün kaydedilen SHIB koşusu, inanılmaz boyutlara ulaştı. Dogecoin ve birçok şaka kripto para, yatay seyirden kurtulup rotasını yukarı kırdı. DOGE, gün içerisinde %30’ün üzerinde artarak 0.33 dolara kadar ilerledi. Ancak yükseliş sürdürülebilir kılınamadı ve Dogecoin 0.29 dolara geriledi.

Şaka Kripto Paralar Neden Artıyor?

Shiba ile oluşturulan hype, Dogecoin rallisine büyük ölçüde yansıdı. Şaka kripto paralar Twitter gündemine oturdu ve lider Bitcoin’i de geçerek en çok konuşulan konu oldu. Topluluk odaklı paralar olarak kendilerini tanıtan bu türk kripto para birimleri, insanların tam anlamıyla galeyana gelmesi ile yükseliş kaydediyor.

Oluşturulan coşku, FOMO etkisi yaratırken insanlar şaka kripto paralara akın ediyor. Balinaların yüklü alımları, arz miktarı, proje, fayda veya geliştirici ekip pas geçilip yükselişe dahil olma tutkusu her şeyin önüne geçiyor. Bu durumda yapılacak bir şey kalmazken kısa vadeli kazançlar insanları zafer sarhoşu yapıyor.

Uzun vadede kripto para ekosistemini tehdit eden bu oluşum şu an için gündemi oluştururken gelecekte yeri olmayan projeleri ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar