Saatler İçerisinde 5500’den Fazla BTC, Coinbase’e Aktarıldı: Kritik Göstergeler, Bitcoin’de Yeni Bir Düşüşe mi İşaret Ediyor?

Özet

  • Lider kripto para birimi BTC, gün içerisinde yeniden yükselişe geçse de henüz 26.000 dolar seviyelerini aşamadı.

  • Whale Alert, dün gün içerisinde kripto para borsalarındaki yüksek miktarlardaki BTC girişlerine ilişkin verileri paylaştı.

  • Whale Alert'in paylaştığı verilere göre 1 Eylül'de saatler içerisinde 5500'den fazla BTC, kripto para borsası Coinbase'e aktarıldı.

  • Piyasa etkisi: Nötr
23:15
2 Eylül 2023

Portföyünde yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran ve kripto ekosisteminde ‘balina’ olarak tabir edilen adreslerin gerçekleştirdiği büyük ölçekli işlemlere ilişkin güncel verileri paylaşan Whale Alert’in paylaştığı verilere göre kripto para borsalarında dün gün içerisinde yüksek miktarlarda BTC girişleri kaydedildi. Saatler içerisinde 5500’den fazla BTC, kripto para borsası Coinbase‘e aktarıldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kripto para piyasası hafta sonuna düşüş ile başlasa da gün içerisinde yeniden yükselişe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 26.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı.

CoinMarketCap (CMC) verilerine göre son 24 saatte ortalama %0,85’lik bir değer artışı kaydeden Ethereum (ETH), 1630 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, gün içerisinde BTC‘deki değer artışlarının etkisiyle yeniden yükselişe geçti.

Ayrıca kripto para piyasasındaki işlem hacimleri de hafta sonunun ilk gününde yeniden düşüş gösterdi. Bitcoin’in 24 saatlik toplam işlem hacminde %35’a yakın bir düşüş kaydedilirken kripto para piyasasının 24 saatlik toplam işlem hacminde ise ortalama %30’luk bir düşüş gerçekleşti.

Saatler İçerisinde 5500’den Fazla BTC, Coinbase’e Aktarıldı

Portföyünde yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran ve kripto ekosisteminde ‘balina’ olarak tabir edilen adreslerin gerçekleştirdiği büyük işlemlere ilişkin güncel bilgileri aktaran Whale Alert’in paylaştığı verilere göre dün gün içerisinde kripto para borsalarına yüksek miktarlarda BTC girişi gerçekleşti. Güncel fiyatlar ile ortalama ortalama 140 milyon dolar değerinde 5500’den fazla BTC, kripto para borsası Coinbase’e aktarıldı.

Whale Alert’in paylaştığı verilere göre dün gün içerisinde 2915 adet BTC, bilinmeyen bir adresten kripto para borsası Coinbase aktarılırken yine aynı gün içerisinde 2603 adet BTC da yine bilinmeyen bir adresten Coinbase’e aktarıldı. Böylelikle saatler içerisinde 5500’den fazla BTC, kripto para borsası Coinbase’e transfer edilmiş oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar