reklamı kapat

Ripple Yönetimi Bir Dava İle Daha Karşı Karşıya!

Ripple'a bir toplu dava daha açıldı.
17:00
5 Mayıs 2020

Açılan toplu davalar yüzünden ciddi anlamda zor günler geçiren Ripple (XRP), şimdilerde bir dava ile daha karşı karşıya kaldı. Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi aracılığıyla açılan davada, toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin piyasaya 1 milyar dolardan daha fazla sermaye elde etmek için halka açık bir şekilde pazarlandığı iddia ediliyor.

Ripple’ın Düşmanları Artıyor

Davacılar Ripple yönetiminin XRP’ye olan talebi arttırmak için bununla ilgili sahte ve yanıltıcı iddialar kullandığını ve insanları kandırdığını iddia ediyorlar. İlginç olan detaylardan birisi ise davacının geçmişi gibi gözüküyor. Dava, avukat Pavel Pogodin tarafından şirketi Consensus Law aracılığıyla açıldı. Şirketin Porto Riko’da yer aldığı ve Bitcoin Manipulation Abatement LLC (Bitcoin Manipülasyonunu Azaltma) şirketi adına açıldığı görülüyor.

Şirketin kuruluş tarihine bakıldığında bunun Mart 2019 tarihinde açıldığı ve sadece Pogodin’in yasal temsilci olduğu görülüyor. Bitcoin Manipulation Abatement şirketinin Kasım ayında kripto para türev borsası FTX‘e açılan davanın da arkasında olduğu görülüyor. Davada, borsanın neden olduğu zararlar yüzünden 150 milyon dolarlık tazminat talep edilmiş ancak dava bir ay sonra kapatılmıştı.

Ripple’ın şu an uğraştığı başka bir toplu dava daha bulunuyor ve ikinci davanın etkisinin nasıl olacağı bilinmiyor. Buna rağmen XRP’nin fiyatı son 24 saat içerisinde %3,53 artış yaşayarak yeniden 0,22 dolar seviyesinin üstüne çıktı ve davadan çok fazla etkilenmediğini gösterdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.