reklamı kapat

Ripple (XRP) Yine Tepki Çeken Bir Transfer Yaptı

15:16
13 Ekim 2020

Toplam piyasa değeri 10 milyar doların üzerinde olan blockchain devi Ripple, XRPL Monitor tarafından aktarılan bilgilere göre son 24 saatlik süre içerisinde bazı riskli ve büyük işlemlere imza attı. Blockchain devinin yaklaşık olarak 100 milyon adet XRP transferi yaptığı ve bunu önce kendi cüzdanları arasında aktarıp devamında ODL ürünü üzerinden Avrupa’ya gönderdiği görülüyor.

ODL yani On-Demand-Liquidity, Ripple’ın en önemli ürünlerinden birisi ve çeşitli ülkelerle olan ödeme koridorları, XRP’nin likiditesini arttırmakta. Ancak 100 milyon XRP’nin bu ürün aracılığıyla aktarılması yine toplu satış yapılmış olabileceğini gösteriyor.

25 Milyon Dolarlık XRP Nereye Gitti?

Yaklaşık değeri 25 milyon doların üzerinde olan söz konusu transferlerin Ripple’ın şirket cüzdanlarından çıkıp Avrupa üzerindeki ödeme koridorlarına gittiği blockchain verileri ile de doğrulandı. Yani şu an Ripple’ın yaklaşık olarak 100 milyon adet XRP’lik toplu satış yaptığı görülüyor. Bu satışların normal spot piyasa fiyatından daha düşük fiyatlarda yapılmış olabileceği endişesi yatırımcıların temel endişe noktalarından birisini oluşturmakta.

Ancak yine de bu transferin uzun vadede XRP’nin likiditesi ve hacmi için faydalı olacağı su götürmez bir gerçek. RippleNet ve ODL şu an XRP‘nin ticari hacminin büyük bir kısmını oluşturmakta ve ilk başta satış baskısı görülse de bunun devamında XRP’nin fiyatı bundan olumlu etkilenecektir. Uzmanların son dönemde XRP fiyatında büyük bir düşüş beklemeleri ise bu transferler ile korkuyu iyice arttırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.