X


Ripple (XRP) Yatırımcılarına Yeni Dava Şoku: Varlıklar Dondurulabilir!

Ripple'a yeni bir dava açıldı.
22:21
5 Ocak 2021

10 milyar doların üzerinde toplam değerlemeye ulaşan Ripple, bu değerlemeye ulaşmasını sağlayan şirket tarafından dava edildi. Ripple’a ABD Menkul Kıymet ve Borsa Regülatörü (SEC) tarafından açılan davanın etkileri bile henüz geçmemişken şimdi ikinci bir dava açılması XRP yatırımcılarının sosyal medyada buna tepki göstermesine yol açtı.

Ripple’a Bir Dava Şoku Daha!

Tetragon Financial Group LTD, İngiltere’nin en büyük yatırım şirketlerinden birisi olarak biliniyor. Milyarlarca dolarlık varlık yöneten şirketin Aralık 2019 tarihinde yapılan Ripple fonlamasından dolayı şimdi Ripple’ı dava ettiği ortaya çıktı. İngiltere merkezli şirket, Kançılarya Delaware Mahkemesi’ne başvurarak yatırım yaptığı fonların iadesini talep etti. Seri C fonlamasının o tarihteki en büyük yatırımcısı olan Tetragon, Ripple’ın ödeme yapmaması riskine karşı ise şirketin malvarlığının dondurulmasını talep etti.

Ripple aldığı bu 200 milyon dolarlık fonlama ile değerini 10 milyar dolar üzerine çıkartan ilk blockchain şirketi olmuş ve tarihe geçmişti. Tetragon ise şimdi yaptığı başvuru ile acil duruşma talep ederek duruşmada ilk olarak Ripple’ın malvarlığının dondurulması talebini iletecek. Ripple’ın varlıklarının dondurulması durumunda XRP’nin bundan etkileneceği iddia ediliyor.

XRP Varlıkları Dondurulabilir

Ripple’ın elinde an itibarıyla 48 milyardan fazla XRP bulunduğu biliniyor. Bunların büyük bir kısmı escrow cüzdanında tutulsa da şirketin malvarlığının dondurulması söz konusu fonları da kapsayabilir. Böyle bir durumda XRP fiyatının daha önceki haftalarda test ettiği 0,20 dolar altına gerilemesi durumu tekrar yaşanabilir.

Ripple ise varlıkların dondurulmasını engelleyebilir. Eğer Tetragon’un talep ettiği hisselerin ödemesi anında gerçekleştirilirse mahkemeden malvarlığı dondurma kararı aldırılmasına gerek kalmayacaktır. Ripple cephesinden henüz bu konuda açıklama gelmedi ve oluşan panik ortamı XRP fiyatını aşağıya çekmeye başladı.

XRP Ekosistemine Panik Hakim

XRP/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,22 dolara kadar geriledi. XRP fiyatının 0,20 dolar desteğini kaybetmesi ise 0,17 dolara giden yolun önünü açacaktır.

SEC’nin açtığı dava sonrasında birçok borsadan XRP delist kararı gelse de milyarlarca dolarlık Tetragon’un Ripple’ı dava etmesi kesinlikle düşüş bekleyen yatırımcıları bile şaşırttı. Bunun devamında XRP’nin sonunun ne olacağı ise merak ediliyor.  Ripple bugün Grayscale tarafından da kötü bir haber almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar
  • önemli değil
    1 hafta önce

    Ripple hakkında felaket tellallığı yapmayı bırakın yatırımcıyı üzmeyin erkekseniz bu yorumuda yayınlayın

    0