X


Ripple (XRP) Harekete Geçti! XRP Neden Yükseliyor? Fiyat Beklentileri ve Kritik Seviyeler

Ripple (XRP) fiyatı yeniden harekete geçti. Ripple Fiyatı neden yükseliyor? Fiyat beklentileri ve kritik seviyeler.
14:10
1 Eylül 2021
Ripple (XRP) Harekete Geçti! XRP Neden Yükseliyor? Fiyat Beklentileri ve Kritik Seviyeler

Popüler kripto para birimi XRP, Ripple ve SEC arasındaki davadaki ilginç gelişmelerin ardından bir süredir kötü performans gösteriyordu. Ancak dün itibarıyla yönünü yukarı çeviren Ripple (XRP) yeniden yükselişe geçti.

Ripple (XRP) Yeniden Harekete Geçti

Popüler altcoin dün erken saatlerde yönünü yukarı çevirmesi ile birlikte sert bir şekilde artışa geçti. Öyle ki XRP, dün 1.09 dolar seviyelerinde işlem görürken yaşanan artışla birlikte 1.23 dolara kadar yükseldi.

Öte yandan XRP/USD paritesinde 4 saatlik grafiğe bakıldığında hareketli ortalamalar ve MACD’nin güçlü bir yükseliş eğilimi sergilediğini görmekteyiz. Ek olarak, momentum göstergesi de şu anda satıcılar arasında bir miktar ilgiye işaret ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP, pivot noktasının üzerinde 1,16 dolarda tutuyor ve artan satın alma etkinliği 1,27 dolardaki direncin yakında test edilmesi ile sonuçlanabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, XRP’nin bir sonraki direnç seviyesi olan 1,41 dolara kadar olan kapıları açar.

Ayrıca Ripple, içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %7.81’lik bir artışla 1.20 dolar bandında hareket etmeye devam ediyor.

SEC Davasında Durum Ne?

En son yapılan oturumda, her iki taraf da yaklaşık dört aydır devam eden imtiyaz anlaşmazlığını çözme umuduyla ABD Bölge Mahkemesi Hakimi Sarah Netburn ile bir telefon görüşmesine katıldı. Ripple, SEC’in, DPP‘ye atıfta bulunarak, özellikle ajansın ETH ve XRP‘nin doğası hakkında yaptığı ve potansiyel olarak davasını oluşturabilecek veya bozabilecek tartışmalarla ilgili olarak talep ettiği hayati bilgileri ifşa etmeyi reddettiğini iddia etti.

Ayrıca Netburn’ün DPP meselesine karar vermeden önce Ripple ile paylaşılıp paylaşılamayacağını değerlendirmek için SEC’in ayrıcalıklı belgelerinin kamera içinde kişisel olarak gözden geçirilmesine karar verildi. Bu incelemelerin sonucunda verilecek olan karar, bu ayın sonuna doğru gelebilir ve devam eden yasal mücadelede önemli bir ilerleme sağlayabilir.

Bu arada, kendilerini “XRP Ordusu” olarak adlandıran kripto para topluluğunun üyeleri, yatırımlarını korumak için bir araya geldi. SEC, XRP’yi yalnızca kayıt dışı menkul kıymet olarak etiketlemekle kalmadı, aynı zamanda 2013’ten bu yana dağıtımının “uzun süredir kayıt dışı menkul kıymet ticareti” olduğunu ve alım satımına katılan her yatırımcının onun menkul kıymet statüsünü bilmesi gerektiğini iddia etti

SEC davasındaki bu gelişmeler Ripple‘ın yerel kripto para birimi XRP fiyatında hareketlenmeye neden oldu. Ayrıca kripto para takip botu Whale Alert bugün yayınladığı bir tweet’te, önde gelen bir XRP balinasının, piyasa değeri yaklaşık 56 milyon dolar olan 48 milyondan fazla XRP’i transfer ettiğini bildirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar