X


Bitcoin’de Boğanın Ayak Sesleri: Bu Gösterge Aralık 2017 Seviyelerine Döndü!

Elde edilen son verilere göre bazı göstergeler Bitcoin’de büyük artış beklendiğini gösteriyor ve yeni ralli sinyalleri alınıyor. 
13:30
1 Eylül 2021

Borsalarda bulunan kripto para bakiyeleri fiyat ile ilgili önemli ipuçları sağlıyor. Elde edilen son verilere göre Amerika’nın en büyük kripto para borsası Coinbase’de bulunan Bitcoin miktarı 2017 Aralık’taki seviyelere geriledi. Peki bu ne anlama geliyor?

Coinbase’de Bitcoin Bakiyesi

Son zamanlarda yaşanan bir düzeltmenin ardından Bitcoin fiyatının konsolide olduğu görülüyor. Düşüşün devam etmemesi ve BTC’nin önemli seviyeler üzerinde kalması fiyat için pozitif bir sinyal olarak nitelendiriliyor. Ayrıca Coinbase’deki BTC bakiyesinin Aralık 2017 seviyelerindeki kadar düşük noktalara gerilemesi de yükseliş beklentilerinin arttığını gösteriyor.

Popüler analitik kaynağı Glassnode’dan elde edilen veriler, ABD merkezli önde gelen kripto para borsası Coinbase‘in BTC bakiyesinin Aralık 2017’deki seviyelerine gerilediğini ortaya koyuyor. Borsalardaki Bitcoin miktarının artması, işlem yapılacak ve dolayısıyla satılabilecek daha fazla BTC olması sebebiyle bir düşüş sinyali olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla borsalardaki BTc miktarının azalması da işleme girecek daha az BTC olduğu için satış baskısını azaltıyor ve artış beklentilerini yükseltiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Fiyatına Potansiyel Etkileri

Yukarıda bahsedildiği gibi borsanın Bitcoin bakiyesinin düşük olması BTC fiyatı için olumlu bir işaret olarak değerlendirilebilir. Tabii ki Coinbase birçok borsadan sadece biri ve fiyat için anlamlı bir tez oluşturmak için tüm borsaların incelenmesi gerekiyor.

Bir başka analitik kaynağı olan CryptoQuant’tan gelen bilgiler ise 26 Temmuz’dan itibaren tüm borsaların cüzdanlarında tutulan BTC miktarında bir düşüş olduğunu gösteriyor. Bu sebeple pek çok analist Eylül ve Ekim aylarının Bitcoin ve dolayısıyla kripto para birimleri için yeşilde geçeceğini düşünüyor. Ancak yine de takipte kalmak ve analizleri gözden geçirmek oldukça önemli.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar