reklamı kapat

Ripple Ve Swift Ortaklığı Belirsizliğini Koruyor

Bir haber sitesine göre Swift yetkilisi Ripple ortaklığını yalanladı.
8 Kasım 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Ripple ve Swift arasında ortaklık kurulacağına dair birçok spekülasyon ortaya çıkmıştı. Bazı iddialara göre bir Swift yetkilisinin iki şirket arasındaki ilişkiyi yalanlamasıyla söylentiler son buluyor.

Finance Magnates’in kaynağına göre Swift yetkililerinden biri konu hakkında söylentileri sona erdirmek adına ortaklığı reddetti. Swift yetkilisinin ismi anılmadığı için kripto topluluğundan haberin sahte olabileceği öne sürüldü. Finance Magnates yetkilinin şu açıklamayı yaptığı iddia etti:

Ortaklık hakkında söylentiler nasıl ortaya çıkıyor anlamadım. Evet ilerleyen zamanlarda yeni standartlarımızı tanıtacağız ancak bu konunun Ripple ağıyla bir ilgisi yok. Sadece bankaların bazı eşten eşe ödemelerini takip edebilmesini sağlayacak bir sistem kuruluyor.

Ripple ve Swift şu anda aynı pazarda birbirleriyle rekabet eden iki şirket. Ancak finans dünyasında böyle bir ortaklığın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği gizemini koruyor. Swift daha önce platformunu güncelleyeceğini açıklamıştı. Swift bankalar sorumlusu Harry Newman yeni bir modelin ortaya çıkacağını ve yeni model ile yola devam edeceklerini belirtti. Ek olarak Swift yetkilileri Blockchain teknolojisini denediklerini ve oldukça memnun kaldıklarını açıklamıştı. Yine de en mantıklı tahminin Swift’in kendi sistemini bırakmayacağı olduğu söylenebilir.

Geçtiğimiz aylar boyunca belirsizlik ve spekülasyonlar varlığını sürdürse de bunlar XRP fiyatının yukarı yönlü hareket etmesini engellemedi. Ripple kısa süreliğine olsa da Ethereum’u 2. sıradan etti. Önümüzdeki haftalarda Swift güncellemesi yaklaştığında ortaklık olup olmayacağına dair detayların gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Kaynak: financemagnates.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.