X


Bitcoin Cash’ten Ayrılacak BSV’nin Piyasa Değeri Ne Kadar Olacak?

15 Kasım'da hard fork uygulanacak Bitcoin Cash ağında 2 coin piyasa değerini paylaşacak.
20:00
8 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

BitcoinSV (BSV) 15 Kasım hard fork’undan önce vadeli işlemler piyasasında kısa bir süreliğine 600 dolara ulaştı.

BSV vadeli işlemleri şu anda 140 dolardan işlem görüyor ve yaklaşık 20 bin dolar işlem hacmine sahip. Bu değerleri gerçek fiyata çevirirsek coin BCH’den ayrıldıktan sonra 2,4 milyar dolar piyasa değeriyle ilk 10 kripto para arasına girecek. Cardano’dan yüksek piyasa değerine, Litecoin’e ise çok yakın bir piyasa değerine sahip olacak.

Diğer yandan BitcoinABC vadeli işlemleri de başlatıldı ve kısa bir süreliğine 4,200 doları gördü. BCH fiyatını ABC ve SV bölüşmüş gibi görünüyor, yazının yazıldığı sırada ABC 536 dolar, SV ise 139 dolardan işlem görüyor. Toplamda iki coin 670 dolar değerinde ve şu anki BCH fiyatından daha değerli.

BSV açısından işlem hacmi oldukça düşüktü, bu yüzden fiyat sürekli 140 dolar ile 80 dolar arasında gidip geldi. Bunun nedeni Poloniex’de işlemlerin başlaması olarak gösterildi. Fork öncesi işlemler şu çiftlerde başlatıldı: BCHSV/USDC, BCHABC/USDC, BCHSV/BTC ve BCHABC/BTC. İsteyen kullanıcılar BCH karşılığında BCHABC ya da BCHSV alabiliyor ancak fork öncesinde bu cins kripto paraları borsadan çekemiyor.

BCH haberimizi hazırladığımız sırada 10,4 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 600 dolardan işlem görüyor. Görünen o ki BSV BCH fiyatının %20 ile %30 değerinde olacak. Coinbase ve Binance şimdilik ABC’yi destekleyeceklerini açıklamıştı. Uzun bir aradan sonra fiyatların kırıldığı bir hard fork daha görmüş olacağız.

Kaynak: Trustnodes

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar