X


Bitcoin Cash’ten Roger Ver: “Kandırıldım”

Piyasada son zamanların en büyük tartışmalarından biri, Bitcoin Cash'in "üst" kanadında, Roger Ver ile Craight Wright arasında yaşanıyor.
07:00
9 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’i ilk benimseyenlerden, şimdinin Bitcoin Cash savunucusu Roger Ver, kendini Bitcoin’in yaratıcısı olarak tanımlayan eski müttefiği Craig Wright hakkında “her şeyi yeni baştan düşündüğünü” kaydetti.

Kripto para cüzdan hizmeti ve Bitcoin Cash madencilik havuzu Bitcoin.com’un sahibi Ver, Wright’ın kendisini kandırdığını açıkladı.

Kandırıldığınızı kabul etmek hiçbir zaman kolay değildir, ama belki de kandırıldım.

Ver bunları söylerken bir e-mailin ekran görüntüsünü paylaştı. Ver yaklaşan BCH hard fork’u ile ilgili bir tartışmada, Wright’ın SV’sini değil de BCH geliştirici grubu Bitcoin ABC’yi desteklediğini açıklamasının ardından Wright’ın e-maili gönderdiğini belirtti. E-mailde şu ifadeler geçiyor:

ABC ile yandaşlık et, Bitcoin’den nefret ediyorsun, benim düşmanımsın. Bunun ne anlama geldiği konusunda hiçbir fikrin yok. Ama olacak. BEN Satoshi’yim. İyi bir hayatın olsun. Tepen attığında beni keşfedeceksin. Ve hayır. Bir kanıtın olabilirdi. Senin seçimin. S***** git.

Ver’le Wright arasındaki BCH hard fork’u ile ilgili anlaşmazlık aylardır sürüyor. Ver Bitcoin ABC’yi desteklediğini açıklayınca Wright Ver’i çocuk pornografisine destek vermekle suçlamıştı.

Ancak Ver Wright’la aralarındaki tartışmanın şahsi hakaretler ve politik farklılıklardan çok daha fazlası olduğunu savundu. Zamanla Wright’ın teknik zekasından şüphe duymaya başladığını belirten Ver:

Craig söylediği bazı şeylerde bence gerçekten nokta atışı atıyor, ancak bazı konularda ne dediğine dair en ufak bir fikri yok.

Craig’in BCH madencilik konferansında hiçbir teknik tartışmaya girmemesi çok tuhaf ve bu noktada böyle bir tartışmaya girebileceğinden kuşkulanıyorum. Beni bu konuda şüpheci, gerçek anlamda şüpheci davranmaya iten birtakım şeyler gördüm.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar