X


Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

08:00
3 Aralık 2018
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ripple, haftaya 0.382$ seviyesinden başlangıç yaptı. Hafta içerisinde 0.34$ – 0.40$ bandında hareketini sürdüren Ripple, hafta kapanışını 0.372$ seviyesinden yaparak %2,7 değer kaybetmiş oldu. Geçtiğimiz haftaya nazaran daha az değer kaybeden XRP, yatırımcılarını maalesef bu hafta da memnun edemedi. Hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyerek devam edelim.

Ripple, haftanın ilk gününde piyasanın geneline uyarak düşüşe geçmiş ve L2 (0,355$) destek seviyesini test etmiş. Bu seviyenin salı günü de destek olarak çalıştığını görüyoruz. Salı ve Çarşamba günü gelen alımlar fiyatı FIBO2 0.707 (0.41$) seviyesine taşımış ancak bu seviye yukarı kırılamamış. Perşembe ve cuma günlerinde gelen satış baskısı artarak fiyatın FIBO2 0.786 (0.367$) seviyesini test etmesine neden olmuş. Hafta sonuna gelindiğinde ise bu seviyeden alımların arttığını görüyoruz. XRP/BTC grafiğine baktığımızda ise çarşamba günü 1 numaralı trendin aşağı kırıldığını görüyoruz. Bu kırılım sonrasında satış baskısı devam etmiş ve fiyat 2 numaralı yükselen trende doğru yönelmiş. XRP’ nin hacim grafiklerine baktığımızda ise azalan bir görünümün olduğunu görüyoruz. Bu gelişmeler doğrultusunda değerlendirmemize geçelim.

Ripple’ da takip ettiğimiz bant aralığı L2 (0,355$) – L3 (0,466$) seviyeleriydi. Bu hafta L2 (0,355$) desteğinin iki defa çalışması ve bu seviyenin altına geçiş yapılmaması bant aralığının halen geçerli olduğunu gösteriyor.  Ancak fiyatın bu seviyelerde bulunmasının psikolojik olarak baskı oluşturduğunu düşünüyorum. Dolayısı ile kısa vadede L3 (0,466$) – L4 (0,554$) bandına geçiş yapılması rahatlamayı sağlayacaktır. XRP’ de sağlam yükseliş trendinin ise L4 (0,554$) seviyesi üzerinde oluşacağını düşünüyorum. L2 (0,355$) trendinin altında gerçekleşecek kapanışlar ise L1 (0,283$) seviyesini destek olarak gündeme getirecektir. XRP’ nin bu hafta BTC karşısındaki (XRP/BTC) hareketine baktığımızda Bitcoin karşısında önemli destek olan 9300 SATs seviyesini aşağı kırdığını görüyoruz. Bunun kısa vadede XRP’ nin dolar bazındaki değerine olumsuz yansıyacağını düşünüyorum. XRP/BTC grafiğindeki 2 numaralı yükselen trendin destek bölgesi olarak takip edilmesi uygun olacaktır. Bu seviyenin kırılması durumunda satış baskısının artacağını değerlendiriyorum.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 03.12.2018)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER