X


Ripple Ortaklığı Biten MoneyGram, Artık Binance’de Kullanılıyor!

Binance, MoneyGram aracılığıyla ödeme hizmeti sunacak.
15:11
10 Mart 2021

ABD’nin en büyük ödeme şirketlerinden birisi olan MoneyGram, kısa süre önce Ripple ile olan ortaklığını noktaladı.

MoneyGram, Ripple Ortaklığını Bitirdi

Ripple’a açılan menkul kıymet davası sonrasında yaşanan bu gelişme aslında ortaklığın bitmesinini MoneyGram’in kararı olduğunu göstermekte. Ödeme devi, Ripple’dan milyonlarca dolarlık teşvik ödemesi almasına rağmen davanın belirsizliği nedeniyle daha fazla risk istemedi ve bunu noktaladı.

Ripple ilk başta yaptığı açıklamada ortaklığın devam edebileceğini vurgulasa da 8 Mart tarihi itibarıyla iki taraf da bunun tamamen bittiğini kabullendi. Tam olarak bu haberden sonra MoneyGram’in direkt olarak Binance üzerinde destekleneceği haberi gündeme oturdu.

Arap Ülkeleri İçin P2P Hizmeti

Binance kripto para borsası tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle Arap Yarımadası odaklı ülkelere eşler arası kripto para ödemesi yapılabilmesi için MoneyGram ile çalışıldığı belirtildi. Binance tarafından yapılan açıklamada, Arap ülkelerine eşler arası alım satım hizmeti sunabilmek için CashU ve MoneyGram ile çalışılacağı ifade edildi.

Kripto para yatırımcıları bu sayede eşler arası alım satım yapabilecek. P2P olarak da bilinen bu yöntem, kullanıcıların birbirleri ile iletişime geçerek alım satım yapmasını sağlıyor. Bir kullanıcı elindeki BTC’yi satmak isterken diğeri de bunu direkt olarak onun üzerinden almak istiyor. Binance’in burada yaptığı alıcılık hizmeti ise borsadan para çekme işlemini ortadan kaldırıyor.

MoneyGram, Ek Gelir Arıyor

Binance, konu hakkında yayınladığı açıklamanın sonunda ise MoneyGram veya CashU gibi ödeme hizmeti sağlayıcıları ile ilişkisinin bulunmadığını ve bunun sadece bir ödeme kapısı olduğunu ifade etti. MoneyGram’in Ripple ortaklığını sonlandırdıktan hemen sonra böyle bir girişimde bulunması ise oldukça dikkat çekici.

MoneyGram, 2019 yılında başlayan Ripple ortaklığından yaklaşık 35 milyon dolar kazanç elde etti. Bunun şirketin yıllık kazancının büyük bir kısmına hitap etmesi ise MoneyGram’in aslında ortaklığı bitirerek zararlı çıktığını göstermekte. Yine de Binance gibi borsalarla ödeme hizmeti konusunda ortaklık kurabilecek büyüklükteki bir kurum olan MoneyGram, yeni gelirler elde etmek için çalışmalara devam ediyor. Binance ortaklığı da bunun en büyük kanıtlarından birisi olarak ortaya konulmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar