X


Ripple Lehine Bir Gelişme Daha Yaşandı: SEC-XRP Mahkemesi Sonucu Ne Olacak?

Yapılan son açıklamalara göre Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu davasında önemli bir gelişme oldu.
10:02
16 Temmuz 2021

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasında, Blockchain şirketinin lehine bir gelişme daha oldu.

Ripple Lehine Önemli Gelişme

Elde edilen son bilgilere göre Sulh Hakimi Sarah Netburn, yakın tarihli bir duruşmada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Kurumsal Finansman Bölümü eski müdürü William Hinman‘ın ifade vermesi yönünde karar alındığını açıkladı.

SEC daha önce yaptığı açıklamalarda, Hinman’ın ifadesinin onaylanmasının, diğer avukatları kamu hizmetinde çalışmaktan caydırabilecek tehlikeli bir emsal teşkil edeceğini savunmuştu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak Netburn, bunun sıradan bir uygulama olmadığını belirterek, kararda büyük bir kamu yararı olduğunu sözlerine ekledi. Buna ek olarak Netburn, Hinman’ın İfadesinin diğer departmanları etkilememesi gerektiğini de iddia etti.

Bunlara ek olarak daha önce yaşanan gelişmeler sebebiyle Hinman’ın ifadesi ile ilgili karar verilmesi Netburn tarafından ertelenmişti.

Yapılan açıklamalara göre Hinman’dan, Ethereum‘un menkul kıymet olmadığı konusundaki 2018 konuşmasının resmi olup olmadığını netleştirmesi istenecek. Duruşma sırasında SEC, o sırada Ethereum’un düzenleyici statüsü hakkında bir karar vermediğini belirtmişti. Ayrıca SEC, Hinman’ın konuşmasının onun kişisel sözlerini içerdiği konusunda da kararlı görünüyor.

Dava Sonucu Ne Olacak?

Şu an için davanın sonucunun ne olacağı ile ilgili net bir yorum yapmak için erken. Ancak bu konuda farklı görüşlerin olduğu belirtilebilir. Bir kesim Ripple’ın bu davada haklı bulunacağını ve galip geleceğini dile getiriyor. Bunun yanında bazıları da Ripple’ın SEC ile uzlaşma yolunu tercih edebileceğini ve kısmen galip olarak davayı sonuçlandıracağına inanıyor.

Son olarak ise Ripple’ın davayı kaybedeceği ve bu durumda da XRP’nin sonunun geleceği yorumları yapılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar