reklamı kapat

Ripple CEO’su Şirketin Kaderini Belirleyecek Soruyu Yanıtladı

Ripple yöneticisi ABD'li yetkilileri tehdit etti.
19:51
12 Ekim 2020

10 milyar doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip olan Ripple, bunun yanı sıra XRP kripto para biriminin üzerinde etkisi olması ile kesinlikle yatırımcıların yakından takip ettiği bir şirket. Ripple CEO’su ve diğer yöneticilerin son günlerde ABD’deki regülasyonlar ve ABD’nin terk edilmesi hakkında yaptığı açıklamalar ise birçok yatırımcının merakını kabarttı.

Ripple’ın ABD’yi terk etmesi ve başka bir ülkeye geçiş yapması kesinlikle hem şirket hem de XRP kripto para birimi için önemli etkiler doğurabilir. Garlinghouse ise açık açık sorulan bu soruya yanıt vererek Ripple’ın gerçekten de yurt dışına çıkma olasılığına sahip olduğunu ifade etti.

Ripple CEO’sundan ABD’ye Mesaj

CEO 12 Ekim tarihinde yayınladığı bir dizi tweet ile geçtiğimiz hafta ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan rapor sonrasında gerçekten yurt dışına çıkmayı düşündüklerini ifade etti. ABD’deki regülatörlerin şimdiden bir dizi hata yaptığını ve Çin teknolojisinin ABD’li şirketlerin önüne geçmesini sağladığını belirten Garlinghouse, son tweet’ini oldukça çarpıcı bir cümle ile bitirdi.

Ripple CEO’su Garlinghouse, eğer başka bir ülkeye gitmeleri gerekirse bu yolu tercih edeceklerini ve buraya yöneleceklerini vurgulayarak ABD’li regülatörlere bir mesaj verdi. Bu durumun XRP fiyatını nasıl etkileyeceği bilinmese de son 24 saat içerisinde %0,5 düşüş yaşanması henüz sert etkinin başlamadığını ve yurt dışına çıkma kararı alınınca bunun görüleceğini düşündürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.