reklamı kapat

Ripple CEO’su Libra’nın Başındaki İsme Şampanya Göndermek İstiyor

Garlinghouse Facebook’un kripto projesinden memnun görünüyor...
10:00
21 Haziran 2019

U.today’in haberine göre, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Libra’nın girişimcilik konusunda harikalar yarattığını dile getirdi. Ayrıca Garlinghouse Facebook’tan David Marcus’a bir şişe şampanya göndereceğini de ifade etti.

Coinmarketcap verilerine göre piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük üçüncü kripto parası Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse Fortune’un Beyin Fırtınası Finans Konferansı’na katıldı. Garlinghouse konferans sırasında, bu hafta tüm kripto para ekosistemini ele geçiren Facebook’un kripto para projesi olan Libra hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. CEO’ya göre, sosyal medya devinin proje whitepaper’ını kamuoyuyla paylaşması San Francisco merkezli start-up’a daha çok müşteri getirecek.

CEO’nun Düşünceleri

18 Haziran’da Facebook’un Libra projesinin whitepaper’ının açıklanmasının ardından neredeyse herkes yalnızca bu konuyu konuşur oldu. Doğal olarak bu durum kripto para sektörüne bir hareketlilik getirdi. Garlinghouse da Facebook’un bu adımının ardından daha fazla bankanın ve finansal kuruluşun Ripple’ın xCurrent ürünüyle ilgilenmeye başladığını dile getirdi.

Bunun yanında Garlinghouse’a göre Facebook’un kripto para alanına adım atması, para transfer işlemlerinde Western Union ve SWIFT gibi sistemlerden daha verimli ve daha ucuz yöntemler bulunması gerektiğinin önemli bir işareti.

Öte yandan sosyal medya devinin bu hamlesinden gayet memnun olduğunu ifade eden CEO şu sözleri dile getirdi:

Facebook’un Blockchain yöneticisi David Marcus’a bir kasa şampanya göndereceğim.

Her Kafadan Bir Ses

Garlinghouse Facebook’un yanı sıra Ripple için bir dönüm noktası olarak kabul edilen MoneyGram ortaklığı hakkında da açıklamalar yaptı. Ripple ile ortaklığı sonrasında MoneyGram hisselerinin değeri yüzde 145 oranında arttı. Ancak bu ortaklık XRP fiyatını beklendiği gibi etkilemedi ve büyük artışlar yaşanmadı. Ripple’ın MoneyGram ortaklığıyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz…

CEO bu konuyla ilgili Blockchain ekosisteminde her kafadan bir ses çıktığını bu yüzden fiyatlarda beklenen artışın yaşanmadığını dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun