X

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Dogecoin (DOGE) Endişesini Aktardı

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Dogecoin ile ilgili endişelerini dile getirdi.
16:29
24 Kasım 2021

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, popüler meme coin Dogecoin (DOGE) hakkında görüşlerini aktardı. Son dönemin parlayan yıldızlarından biri olmayı başaran Dogecoin, Elon Musk başta olmak üzere birçok milyarder ismin radarında bulunuyor.

Başarılı İş İnsanından Dogecoin Yorumu

Ripple CEO’su ve başarılı girişimci Brad Garlinghouse, Dogecoin ile ilgili endişelerini dile getirdi. Garlinghouse, enflasyonist dinamikleri bulunan Dogecoin’in sınırsız arzı nedeniyle kripto para piyasasına uygun olmadığını düşünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Başarılı CEO, CNBC tarafından gerçekleştirilen bir panelde küresel enflasyon ve Dogecoin vurgusunda bulundu:

Aslında tam ikna olduğumu söyleyemem. Biraz tartışmalı bir şekilde Dogecoin’in piyasa için iyi olduğunu söyleyeceğim. Şaka olarak inşa edildi. Elon Musk gibi bazı yüksek profilli insanlardan ivme kazandı. Dolaşımdaki arzı nedeniyle Dogecoin yatırımında oldukça isteksizim.

Başarılı iş insanının Dogecoin‘i isteksiz bir şekilde iyi ilan etmesi, olumlu bir yorum olarak ele alınmadı. Dogecoin konusunda şüpheci olmasına rağmen Garlinghouse, genel olarak kripto para piyasası konusunda hala iyimser. Dogecoin, 2013 yılında bir şaka olarak piyasaya sürülen köpek temalı bir kripto para birimidir.

Dogecoin Parantezi

Dogecoin, 2021 yılında en çok artış gösteren kripto para birimlerinden biri olarak ön plana çıktı. Bu yılın başlarında ise piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi listesine adım attı. Dogecoin, geçtiğimiz yıla göre %6.000’nin üzerinde yükselişle 0.22 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin başarısındaki aslan payı, 2020’de Twitter üzerinden Dogecoin’i aktif oalrak tanıtmaya başlayan Tesla CEO’su Elon Musk’a verilmelidir. Musk, son zamanlarda Dogecoin yorumlarına tekrar ağırlık verirken geçtiğimiz gün Binance‘i eleştirdi. Binance platformunda Dogecoin çekim işlemlerinin geçici olarak askıya alınmasına atıfta bulunan Musk, cevabını misliyle geri aldı. Bir düelloya dönüşen Musk ve CZ arasındaki tartışmada bugün itibarıyla sular duruldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar