reklamı kapat

Ripple, Brezilya’ya Açılmakta Kararlı!

Ripple ODL ürününü Brezilya'da kullanmak istiyor.
18:10
15 Haziran 2020

Dünyanın en kısa sürede büyüyen blockchain tabanlı start-up firmalarından birisi olan Ripple, bu büyümesini farklı bölgelerde de devam ettirmekte kararlı gibi gözüküyor. Halihazırda Brezilya içerisinde çeşitli ortaklıklara imza atan Ripple, yeni yapılan bir açıklamaya göre popüler bir ürününü bölgede kullanıma açmak için hazırlanıyor.

Ripple Küresel Bankacılık Bölümü Başkanı Marjan Delatinne geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajında Ripple’ın Brezilya için sınır ötesi ödeme sistemini kullanıma alabilmek için çalıştığını belirtti. Ripple’ın On-Demand-Liquidity ürününün Brezilya için eşsiz bir fırsat olabileceğini ifade eden yönetici, bunun diğer ödeme koridorları ile rahat işlem yapılabilmesini sağlayacağını belirtti.

Ripple, Brezilya Piyasasına Girdi

Filipinler, Avusturya ve Meksika’nın şimdiden ODL kullandığını ve harika sonuçlar alındığını belirten Delatinne, bu sayede Brezilya’nın da ödeme koridoru kapısında onlara katılabileceğini ifade etti. Santander, Bradesco ve Banco Rendimento isimli üç firma Brezilya içerisinde RippleNet kullanmakta ancak ODL kullanımı hala yok.

Ripple da Brezilya’daki varlığını ODL kullanımı ile daha fazla arttırmayı ve XRP‘nin tanınırlığını üst seviyelere çıkartmayı amaçlıyor. Ripple Brezilya içerisindeki genişlemesini bundan 6 ay önce başlatmıştı ve önümüzdeki aylarda bunu daha da arttırıp üst seviyelere çıkartacak gibi gözüküyor.

ODL ürününün daha önce kullanılmaya başlandığı ülkelerde mucizeler yarattığı biliniyor ve ekonomik sıkıntı yaşayan Brezilya için de benzer bir durum söz konusu olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • r172
    3 ay önce

    bu tam olarak ne anlama geliyor. ripple altcoin olarak her yerde işlem görüyor.

    1