reklamı kapat

Ripple, Brezilya’da Ofis Açtı

Ripple, Latin Amerika’ya genişleme planları doğrultusunda Brezilya’da ofis açtığını duyurdu…
19:00
10 Haziran 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

10 Haziran’da Cointelegraph Brazil’in paylaştığı bir habere göre, piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para olan XRP’nin arkasındaki şirket Ripple, Latin Amerika’ya genişleme planları kapsamında Brezilya’da ofis açtığını duyurdu.

Resmi Açıklama

Yapılan açıklamaya göre resmi duyuru, São Paulo‘da 11 Haziran – 13 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek önemli bir fintech ve bankacılık etkinliği olan CIAB Febraban‘da gerçekleşecek.

Bunun yanında resmi açıklama öncesinde yeni ofisin yöneticisinin kim olduğu açıklandı. Ripple’ın Brezilya’daki yeni ofisi, küresel garanti çözümü sağlayıcısı The Warranty Group’un Brezilyalı iştirakinin eski CEO’su Luiz Antonio Sacco tarafından yönetilecek. Mart 2019’da Ripple bünyesine katılan Sacco, şirketin yalnızca Brezilya ofisini yönetmekle kalmayacak. Aynı zamanda firmanın Güney Amerika kıtasının geri kalanını ödeme ağına katmak isteyen RippleNet’e daha fazla müşteri getirilmesi kapsamında da çalışacak.

Bununla birlikte günümüzde Ripple’ın ödeme çözümlerini kullanan halihazırda 3 Brezilyalı firma var. Bu firmaların Santander Brasil, BeeTech Global ve Banco Rendimento olduğu biliniyor.

Büyük ödeme avantajları sağlamasının yanı sıra Ripple, University of São Paulo ve Fundação Getúlio Vargas gibi Brezilya’da yer alan büyük üniversitelerle işbirliği içerisinde eğitim ve öğretim programlarına da katkıda bulunuyor. Sacco, eğitim programlarına yapılan yatırımların Blockchain benimsenmesi konusunda anahtar rol oynadığını düşündüğünü dile getiriyor. Ayrıca Sacco’ya göre bu tür eğitimler kariyer olanaklarını da olumlu yönde etkiliyor.

RippleNet’in Genişleyen Ağı

Ripple’ın ödeme hizmetleri sağlayıcısı RippleNet piyasaya sürüldüğü andan itibaren büyük ortaklıklar kurmaya başladı. RippleNet 2019 yılında JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS ve Euro Exim Bank ile kurduğu ortaklıkla sınır ötesi ödemelerde Ripple kullanan kurum sayısını 200’e çıkardı.

Öte yandan Ripple 3 Haziran’da yaptığı resmi bir açıklamayla, Bitwise’ın hazırladığı ve Bitcoin işlem hacimlerinin yüzde 95’inin sahte olduğu yönündeki iddiaları barındıran rapora istinaden XRP hacimleri ve satışları konusunda daha yüksek seviyede kesinlik sağlayacağı sözü verdi. Konuyla ilgili detayları bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.