Ripple Ağı Hangi İki Dev Finansal Kuruluşla Çalışacak?

Köklü finansal kuruluşlar American Express ve Santander bazı finansal işlemlerde Ripple ağını kullanacak.
09:00
18 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin Cash (BCH) hard fork’unun ardından ağda yaşanan hash savaşları kripto para piyasasının gündemini fazlasıyla meşgul ediyor. Kullanıcılar BCH ve değer kaybeden piyasa ile ilgili haberleri yakından takip ederken Blockchain teknolojisiyle ve diğer kripto paralarla ilgili bazı önemli gelişmeleri gözden kaçırıyor.

Dünyadaki en büyük ödeme platformlarından American Express ve bir diğer dev finansal kuruluş Santander bazı ödemelerde Ripple ağını kullanacaklarını duyurdu. İki devasa finansal kuruluş ve Ripple arasında gerçekleşen ortaklık sayesinde sınırlar arasında gerçekleşen finansal işlemlerin daha kolay ve etkili şekilde tamamlanabilmesi hedefleniyor. Ortaklık Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık arasındaki ödeme koridorunu hedefliyor.

İspanya’nın köklü finansal kuruluşlarından Santander’in Ripple’a ait xCurrent hizmetinden faydalandığı topluluk tarafından biliniyordu. Santander bu hizmet sayesinde İspanya, Brezilya, İngiltere ve Polonya’daki müşterilerine döviz ödemeleri konusunda daha kaliteli olanak sunabilmeyi hedefliyordu. Öte yandan American Express de Ripple ile birlikte çalıştığını senenin başında düzenlenen bir etkinlik esnasında duyurmuştu.

Ripple ağı tarafından sağlanan yeni hizmet

İki finansal kuruluş Ripple’ın Blockchain ağını kullanarak ABD ve İngiltere arasındaki ödemeleri daha etkili, hızlı, kolay ve masrafsız bir şekilde gerçekleştirecek. İlk olarak ortaklığın getirdiği hizmet American Express’in işletme müşterilerine sunulacak. Bu sayede kullanıcılar İngiltere’de Santander tarafından sunulan banka hesaplarına izlenebilir ve anlık işlem gerçekleştirmenin keyfini sürebilecek.

American Express yetkililerinden Marc Gordon ortaklığa ilişkin şunları söyledi:

Ripple ve Santander ile yapılan bu ortaklık çok önceden çıktığımız Blockchain yolunda atılmış bir diğer adımdır. Bu ortaklık parayı tüm dünyada taşıma yöntemimizi yeniden şekillendirecek.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar