X


Bloomberg’in Son Bitcoin Tahmini Ne Yönde?

Bloomberg tarafından yayımlanan rapora göre BTC 1.500 dolara kadar gerileyebilir.
08:00
18 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin öncülüğündeki kripto para piyasası son günlerde zor zamanlar geçiriyor. Önemli ölçüde değer kaybeden kripto paraları gelecekte nelerin beklediği tam bir merak konusu. Bloomberg’in piyasa analistleri Bitcoin hakkındaki görüşlerini geçtiğimiz günlerde yayımladıkları bir raporla bildirdi.

Bilindiği üzere lider kripto para Bitcoin uzunca bir zamandır istikrarlı bir tablo çizmeyi başararak dalgalanma seviyesini bir hayli düşürmüştü. Bloomberg tarafından yayımlanan haberde fiyatı düşen “Bitcoin’in artık sıkıcı olmadığı” ifade ediliyor ve kripto paranın geleceğine yönelik tahminlerde bulunuluyor. Habere göre BTC yaklaşık %70 oranında daha değer kaybedecek ve fiyatını 1.500 dolara kadar düşürecek.

Bloomberg haberde bir serbest yatırım fonu kurucusu Travis Kling’in konu hakkındaki görüşlerine de yer veriyor. Kling daha önceden yaptığı açıklamalarda Bitcoin Cash hard fork’undan dolayı kripto para piyasasında yaşanabilecek geniş kapsamlı karmaşa nedeniyle “uykularının kaçtığını” ifade etmişti.

Kling şu ifadelere yer vermişti:

Bunu tam olarak tahmin etmesi oldukça güç ancak küçük bir ihtimal var ki o da Bitcoin Cash ile alakalı kötü şeylerin olması ve bu durumun tüm kripto para piyasasını etkilemesi.

Bloomberg analistlerinden Mike McGlone da Kling’in geçmişte ifade ettiği bu durumdan bahsediyor. McGlone’a göre piyasadaki son düşüş Bitcoin Cash hard fork’undan kaynaklanıyor.

Fundstrat Küresel Danışmanlık analisti Rob Sluymer ise mevcut durumun ardından Bitcoin’in yeniden kendine gelebilmesi için “haftalar hatta aylar” gerekebileceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar