reklamı kapat

Binance İranlı Kullanıcılara Kapıyı Gösterdi!

Binance İranlı kullanıcıları kripto paralarını borsadan çekmeleri için uyardı.
17 Kasım 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Birkaç aydır İranlı kullanıcılar Binance’ten kripto paralarını borsadan çekmeleri konusunda uyarı e-postaları alıyor. Basitçe Binance İranlı kullanıcıları platformundan dışarı itmek istiyor çünkü ABD’nin yaptırımları dolayısıyla düzenlemeler dışında kalmak istemiyor.

John Collins’e göre birçok şirket ABD pazarında tutunabilmek için çaba harcıyor ve bu da sadece ABD hükümeti düzenlemelerini takip etmekten geçiyor. John Collins Coinbase’in poliçelerini düzenleyen eski yöneticilerinden biri ve şu anda FS Vector adında bir danışmanlık firmasında çalışıyor. ABD’nin İran üzerindeki yaptırımlarından dolayı Binance hem İran vatandaşlarına hem de ABD vatandaşlarına aynı anda hizmet edemeyecek. Binance’in kullanıcı ttrafiğinin %13’ü ABD’de bulunan kullanıcılar tarafından geliyor.

Kasım 5’te yürürlüğe giren yaptırımın ardından Binance KYC ile kimliklerini doğrulamış İran vatandaşlarının Binance hesaplarını teker teker kapatıyordu. Geçtiğimiz hafta borsa, IP adresleri Iran’da bulunan kullanıcıları bir e-posta ile uyardı. Kullanıcılardan kripto paralarını çekmeleri istendi.

İranlı kripto para yatırımcısı Nima Dehqan son günlerde borsalara güvenmenin oldukça zor olduğunu ifade etti. Dehqan’a göre bazı kripto para borsaları İranlı kullanıcıların paralarını çekmelerine müsade etmeden hesaplarını kapatmış. Bittrex, BitMex’in yanı sıra birçok borsa İranlı kullanıcıları kabul etmiyor.

Nima borsaların bu eylemine karşılık yatırımcıların yerel ağlara yöneldiğini söyledi. Kendi Telegram ve WhatsApp grupları üzerinden anlaşmaları sağladıklarını belirtti. Ayrıca fiziksel olarak kripto para dükkanlarına sahip olanlarında olduğunu vurguladı.

Daha önce İran hükümeti kendi ulusal kripto parasını basacağını duyurmuştu ve geçtiğimiz günlerde kripto paranın geliştirmeleri tamamlanmıştı. Ancak ülkede kripto para ile ilgilenenlerden bazıları hükümetin bu planına karşı çıktı. Merkezi ve kontrol altında bir kripto paranın kripto para piyasasına ve Blockchain sektörüne zincir vuracağını öne sürdüler.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
ETİKETLER