X

Ripio Credit Network Coin Nedir?

Ripio Credit Network Coin, Ethereum platformunda çalışan bir kripto para birimidir.
13:10
20 Kasım 2020

Ripio Credit Network Coin, Ethereum platformunda çalışan bir kripto para birimidir. Ripio Credit Network Coin’in arkasındaki platform ise şeffaf ve sınırsız borç piyasaları oluşturmak için borç verenleri, borçluları ve kredi verenleri blok zincirinde birbirine bağlayan açık kaynaklı bir küresel kredi ağıdır.

Giderek küreselleşen bir dünyada RCN, sınırların ötesinde kredi arzı ve talebini köprülemek için Blockchain teknolojisini kullanıyor ve merkezi olmayan borç ürünleri için yeni bir ekosistem yaratıyor.

Ripio Credit Network (RCN) Nedir?

Ripio Credit Network (RCN), borç piyasalarının arz ve talebini birbirine bağlamak ve sorunsuz kredi kullanım durumlarını mümkün kılmak için açık kaynaklı bir Ethereum akıllı sözleşmeleri seti aracılığıyla birbirleriyle etkileşime giren önemli Merkezi Olmayan Finans hizmet sağlayıcılarından oluşan bir ağdır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre alacaklıları daha iyi korumak için krediler, faiz oranlarının belirlenmesinden, KYC’nin gerçekleştirilmesinden ve değerlendirmelerin yapılmasından, tahsilat hizmetlerinin yönetilmesinden ve temerrüt durumunda geri alım garantisinin sağlanmasından sorumlu bir kuruluş tarafından destekleniyor. Cosigner destekli krediler ilk olarak bir borçlu tarafından bir oluşturucuyla talep edilir ve ardından bir alacaklı tarafından finanse edilmesi için merkezi olmayan piyasada yayınlanır.

Öte yandan kaynak olmaması halinde borçlu, kripto para birimini teminat olarak sunarak doğrudan merkezi olmayan piyasada farklı süreler, faiz oranları, LTV oranları ve amortisman programları ile krediler talep edebilir. Teminatlandırılmış fonlar, akıllı sözleşmede saklanıyor ve kredi geri ödenene kadar güvenliklerini garanti ediyor.

Bunlara ek olarak RCN token, RCN protokolünün merkezinde yer alan ve değerin sınırlar boyunca ve para birimleri arasında blok zinciri boyunca sorunsuz bir şekilde seyahat etmesine izin veren bir araç görevi gören bir Ethereum akıllı sözleşmesidir. Bir dizi Likidite Havuzu kullanılarak, bir Alacaklı tarafından başka bir kripto para biriminde sağlanan fonlar RCN tarafından değiştirilebilir, blok zincirine yayınlanabilir ve sonunda Borçlunun tercih ettiği para birimi ile yeniden değiştirilebilir. İşlemin tamamı sadece birkaç saniye içinde gerçekleşiyor ve işlem sırasında Alacaklı ve Borçlu’nun nerede olduğuna bakılmaksızın herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ayrıca fonlar hiçbir zaman tescilli üçüncü şahıs cüzdanlarında saklanmadığından, sürecin her adımında güvenlik ve şeffaflık garanti ediliyor.

RCN Coin Yorum

Bir kredi platformu olması sebebiyle Ripio Credit Network’ün geleceği olduğu düşünülüyor. Bununla birlikte Ripio Credit Network Coin’in platform ile aratacağı düşünülse de yatırımcıların temkinli davrandıkları düşünülüyor. RCN coin’in uzun vadede ciddi artış yaşayacağını düşünenler gibi sıfıra gideceğini düşünen yatırımcılar da bulunuyor.

Yatırımcıların düşüncelerini daha net analiz edebilmek için tarihsel ve güncel RCN token fiyatlarına göz atmakta fayda var.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0369 dolardan işlem gören Ripio Credit Network (RCN), Bitcoin karşısında da 0,00000204 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 18.840.795 dolar işlem hacmi ile 379. sırada yer alan Ripio Credit Network Coin 24 saatlik işlem hacminin de 176.880 dolar olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak RCN Coin 5 Şubat 2019 tarihinde 0,0100 dolar ile dip seviyeye ve 4 Ocak 2017 tarihinde 0,5168 dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Ayrıca şu anda dolaşımda 508.404.746 adet RCN Coin bulunuyor ve bu rakamın 999.942.647 RCN Coin’e ulaşması hedefleniyor.

Ripio Credit Network Coin Nasıl Alınır?

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığı hızlı ve güvenilir bir şekilde RCN coin satın alınabilir. Bu noktada Ripio Credit Network Coin’in 8 Kasım 2017 tarihinde Binance borsasında listelendiğini belirtmekte fayda var.

Ayrıca Binance kullanıcıları şu anda RCN/BNB, RCN/BTC ve RCN/ETH işlem çiftlerinde işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar