X

Reuters Ve Bloomberg’e Kripto Para Endeksi Ekleniyor

Kripto para endeksleri tüm dünyanın kullandığı terminallere giriyor...
19:00
13 Haziran 2019

Reuters ve Bloomberg finansal terminallerini kullanan yarım milyon civarındaki geleneksel yatırımcı artık en büyük 100 kripto birimi ve token için de endekslere ulaşabilecek.

13 Haziran’da Cointelegraph’ın paylaştığı resmi basın bültenine göre, terminaller artık yapay zeka (AI) ile çalışan kripto para endeks sağlayıcısı Cryptoindex tarafından geliştirilen “CIX100” endeksini destekliyor.

CIX100 Endeksi

CIX100, üst üste üç ay boyunca sürekli olarak ilk 200’de pozisyona sahip olan, sayısız borsada işlem gören ve aynı zamanda sosyal medyada popüler olan 1.800’den fazla kripto paranın analizinin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında Cryptoindex, ilk 100’deki kripto para birimlerini belirlemek için yapay zeka teknolojisini ve Zorax adlı tescilli bir algoritmayı kullanıyor. On milyonlarca işlemi, dünyanın en büyük dokuz kripto para borsasından haberleri ve sosyal medya duyarlılığı dahil 33 terabyte’tan fazla veri, CIX100 endeksinin oluşturulmasına katkı sağlıyor. Toplanan bu çok sayıdaki veri son sıralamanın oluşturulması için çoklu analizlere tabii tutuluyor.

Öte yandan CIX100 yapılan basın açıklamasına göre aylık bazda yeniden dengeleniyor ve fiyat performansı herhangi bir şekilde şişirilmiş kripto para birimleri sistem tarafından tespit edilebiliyor.

TradingView de CIX100 Kullanıyor

Reuters ve Bloomberg’in yanı sıra büyük yatırımcıların faydalandığı sosyal ağ ve veri analiz sitesi TradingView de kullanıcılarına CIX100 endeksine ulaşma imkanı sağlıyor. TradingView’in stratejilerden sorumlu üst yöneticisi Stan Bokov yaptığı resmi bir açıklamada konuyla ilgili şunları dile getirdi:

CIX100 Cryptoindex’i entegre etmek TradingView’in fintech konusunda ne kadar ileriye gitmek istediğini gösteriyor. Veriler hızlıca kendi kendine birer ürün haline geliyor ve bunlara erişim gelecekte şirketlerin başarısını belirleyecek.

Bu haftanın başlarında Londra merkezli kripto veri firması CryptoCompare, dünya üzerinde 100’den fazla kripto para borsasının derecelendirmesine imkan sağlayacak Exchange Benchmark ürününü piyasaya sürdüğünü açıkladı. Firma Bitwise’ın sahte işlem hacmi raporunun ardından böyle bir hizmeti piyasaya sürerek ekosistemdeki ciddi bir sorunu çözmeye odaklandığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar