X


Rarible ve Adobe’dan Önemli Ortaklık!

Elde edilen son bilgilere göre NFT pazar yeri Rarible ile yazılım devi Adobe non-fungible token’lar adına önemli bir ortaklığa vardı.
19:10
26 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yazılım devi Adobe, sosyal medya profillerini ve kripto cüzdan adreslerini birbirine bağlayarak non-fungible token (NFT) yaratıcılarının, çalışmaların arkasındaki sanatçılar olduklarını kanıtlayabilecekleri bir sistem üzerinde çalışıyor.

Rarible ve Adobe Ortaklığı

Salı günü yapılan bir duyuruda NFT pazar yeri Rarible, token yaratıcılarının dijital içeriğin gerçekliğini doğrulamak için yazılım şirketinin içerik kimlik bilgilerini görüntülemesine izin vererek Adobe ile ortak olacağını söyledi. Adobe‘ye göre bu özellik, bir NFT oluşturucusunun cüzdan adresini ve sosyal medya bilgilerini, Rarible’da listelenen token’ların içerik kimlik bilgilerine ekleyecek. Böylece içeriğin kime ait olduğu belirlenebilecek ve yanlış bilgilerin ortadan kaldırılması sağlanacak.

BBC, Getty Images, Microsoft ve Nikon ile birlikte Adobe’nin İçerik Özgünlük Girişimi’nin bir üyesi olarak Rarible, görünüşe göre NFT yaratıcılarının anonim kalmalarına da kendi isimlerini yani kimlik bilgilerini kullanmalarına da izin verecek.

Bu noktada anonimlik bazı kişiler için önemli olabiliyor. Örneğin; Mart ayında 69 milyon dolarlık Beeple NFT satın alımının arkasındaki alıcının kimliği, kendisi kim olduğunu açıklayana kadar gizli kalmıştı.

Rarible Büyüyor

DappRadar’dan alınan verilere göre Rarible, günlük işlem hacmine göre sekizinci en büyük NFT pazarıdır. Bununla birlikte platformun işlem hacmi, Nisan ayında 2,5 milyon dolara ulaştığından bu yana önemli bir düşüş gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar