X


QuarkChain Coin Nasıl Alınır?

QKC Coin, ölçeklenebilirlik odaklı bir projedir.
11:46
24 Mart 2021

QuarkChain (QKC), küresel ticaret standartlarını karşılamayı hedefleyen tamamen merkezsiz ve izinsiz bir blockchain altyapısıdır. Saniyede 100.000’den fazla ağ tabanlı işlem kapasitesine ulaşmayı hedefleyen merkezsiz, güvenli ve ölçeklenebilir blockchain ağı küresel ticaretin dijital bir şekilde gerçekleştirilmesini hedeflemekte. QuarkChain ağının temel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Esneklik: QuarkChain ağı birden çok konsensüs altyapısını destekleyen ve birden çok işlem modeli bulunan, farklı cüzdanlara ev sahipliği yapıp katman katman token ekonomisi bulunan bir blockchain ağıdır. Konsensüs yapısını, işlem modellerini ve merkezsiz finans gelişmelerini modifiye etme kapasitesine sahip olan bu ağ, özellikle ciddi işlem kapasitesi ile gündeme geliyor. Ethereum ağı üzerindeki her bir DApp, QuarkChain ağında da kullanılabilmekte ve saniyede 100.000’den fazla işlem ile daha düşük işlem ücretine ulaşabilir.

Ölçeklenebilirlik: QuarkChain’in sahip olduğu 100.000’den fazla işlem hızı henüz ulaşılamadı ancak an itibarıyla saniyede 55.000’den fazla işlem ücretine ulaşılıyor. Bu da ağın diğer ağlardan hızlı olduğunu gösteriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Merkezsizlik: QuarkChain, iki katmanlı bir yapıya sahip ve bireysel madencilerin farklı katmanlarda madencilik yapabilmesini mümkün kılıyor. Ortak madencilik havuzları sayesinde ağdaki herkes madencilik yapabilmekte ve büyük balığın küçük balığı yemesi engellenmekte.

Kullanılabilirlik: QuarkChain kendi tokenekonomisine sahip olmanın yanı sıra farklı kripto paraların ağda üretilmesi ile de rakiplerinin önüne geçiyor. Farklı kripto paralar bu ağda üretilebilmekte.

QuarkChain (QKC) Nedir?

Quarkchain Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 237 milyon dolarlık piyasa değeri ile 157. sırada yer alıyor. Toplam 10 milyar arza sahip olan Quarkchain Coin’in sirkülasyondaki arzı ise 6 milyar seviyelerinde. QKC Coin tüm zamanların rekorunu 5 Haziran 2018 tarihinde 0,3416 dolara kadar çıkarak kırdı ve an itibarıyla bu rekorun %89 gerisinde. QKC Coin’in bu yazının kaleme alındığı anki toplam piyasa değeri ise 0,03707 dolar olarak gözüküyor.

QKC Coin Nereden Alınır?

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yüksek likidite ile QKC Coin alınabilecek ideal yer konumunda. Binance üzerinden QKC/BTC ve QKC/ETH işlem çiftleri kullanılarak QKC Coin alınabilmekte. QKC Coin almak için öncelikle Binance hesabı açmak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar