X


QLC Chain Coin Nasıl Alınır?

QLC Coin nedir ve nasıl alınır?
11:38
24 Mart 2021

QLC Chain (QLC); hizmet olarak ağ (Network-as-a-Service) için yeni nesil bir blockchain ağı geliştirmeyi ve kullanıma açmayı hedefleyen kripto para projesidir. Çoklu katmana sahip blockchain teknolojisi olarak tasarlanan QLC Chain, telekom hizmetleri de sunmasıyla ön plana çıkıyor.

Özellikle telekomünikasyon sektörüne yönelik bir yenilik olarak görülen QLC Chain, kullanıcıların kişisel verileri ile ilgili güven sorununu ve NaaS hizmetlerini çözüme kavuşturmayı hedeflemektedir. Her bir kullanıcının ve sahip oldukları hesapların çapraz blok yapısı ile dağıtık defterde depolanmasını sağlayan QLC Chain, telekom hizmetlerinde de bunu yaparak kullanıcıların iletişim verilerinin her zaman güvende olmasını sağlamaktadır.

Günümüzde iletişim araçları en büyük teknolojik gelişim olarak görülmekte ve akıllı telefonların gizliliği ile veri güvenliği hiç olmadığı kadar önemli. Veri güvenliği konusunda kullanıcıların verilerini direkt olarak blockchain tabanlı koruyan QLC Chain, aynı zamanda inanılmaz bir ölçeklenebilirliğe sahip. Telekomünikasyon odaklı dağıtık defter teknolojisinin Ethereum ağının yaklaşık 10 katı ölçeklenebilir olduğu belirtilmekte. Buna ek olarak sahip olduğu DLT mimarisi ve Block Lattice teknolojisi Ethereum Virtual Machine gibi ek sanal makinelerin oluşturulabilmesine kapı aralamakta.

Çin merkezli kripto para projesi şimdiden önemli bir bulut hizmeti ile beraber çalışıyor ve bu sayede veri depolama konusunda çığır açıyor.

QLC Chain (QLC) Nedir?

QLC Chain Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla toplam 24 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. QLC Chain’in bu piyasa değeri ise projeyi 679. sırada tutuyor. QLC Chain Coin’in toplam arzı 600 milyon olarak belirlendi. Buna rağmen QLC Coin an itibarıyla 240 milyon sirkülasyon arzına sahip.

QLC Coin fiyatı tüm zamanların rekorunu ise 9 Ocak 2018 tarihinde 1,28 dolar ile kırdı ve şu an bu seviyenin yaklaşık olarak %91 gerisinde bulunuyor.

QLC Coin Nereden Alınır?

QLC Coin satın almak için Binance kripto para borsası kullanılabilir. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinde hesap açtıktan sonra direkt olarak QLC/BTC veya QLC/ETH işlem çiftlerinden alım satım yapmak mümkün. En yüksek hacim ise QLC/BTC işlem çiftinde bulunuyor ve bu çift çok daha likit konumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar