X


Popüler NFT Marketindeki Şaşırtan Düşüş!

Bazı pazar yerleri sayılarını artırdıkça, NFT açık artırma sitesi Rarible, kullanıcıların platformundan uzaklaşmasına neden oluyor gibi görünüyor.
15:50
29 Temmuz 2021

NFT açık artırma sitesi Rarible’daki günlük işlem hacmi, Nisan 2021’deki zirveden bu yana önemli ölçüde düştü ve o zamandan beri toparlanmadı.

Rarible Kan Kaybediyor

Değiştirilemez token (NFT) satışlarının azalması yeni bir şey değil ve Mayıs zirvesinden bu yana yaklaşık %90 düştü. Bununla birlikte, piyasa alanlarının sayısının artmasıyla birlikte, NFT açık artırma sitesi Rarible, kullanıcıların platformdan uzaklaştığı görülüyor.

DappRadar’a göre, Rarible, dijital koleksiyon satın almak ve satmak için en popüler sitelerden biri ve Nisan ayında günlük işlemlerde 2,5 milyon dolara ulaştı. Ancak genel kripto para piyasası düşüş eğilimine girerken, Rarible’ın rakamları daha yüksek oranda bir düşüş yaşadı ve henüz düzelmedi. Veriler, hacimlerin Haziran 2020’den bu yana görülmeyen seviyelere nasıl düştüğünü ortaya koyuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Rarible, performansını ana rakibi OpenSea ile karşılaştırırsak, çok geride kalmış görünüyor. Son 12 ayda Rarible’ın ve OpenSea’nin hacimlerinde gözle görülür bir farklılık oldu. OpenSea’nin günlük işlem hacmi Temmuz ayında 10 milyon doları birkaç kez aşarak yükselmeye devam ederken, Rarible’s ters yönde hareket ediyor.

Sahte Hacim İddiaları

Geçen yılın Temmuz ayında, NFT veri kaynak platformu Nonfungible.com, Rarible’ın piyasa geçmişini listelemeyi durdurdu. Yapılan açıklamalara göre Rarible, platformun yönetişim token’ları olan ve varlık satın almak için kullanılan RARI tokenları NFT pazarının, kullanıcıların varlık satın almak için RARI toke’larının kazanılma hamlesi,  sahte hacim oluşmasına sebep oluyor.

Nonfungible.com’a göre, likidite madenciliğine izin vermek, platformun varlıkları için yapay bir talep yaratıyor. Bu nedenle, kullanıcılar harcadıklarından daha fazla ödeme alabilecekleri için satın alma yapmaya teşvik edildiğinde, varlıklar için bir talep yanılsaması yaratmakta. Veri kaynak platformu tarafından yapılan açıklamada, sahte hacim işleminin başka bir şekli olduğunu söylüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar