Popüler Kripto Para Litecoin (LTC) Yükseliyor: Uzman İsim Peter Brandt Fiyat Hedefini Açıkladı

LTC'nin patlayıcı büyümesi 293 dolara kadar uzanırken yükseliş eğilimi devam ediyor.
16:00
10 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değerine göre on dördüncü en büyük kripto para birimi Litecoin, geçtiğimiz haftadan itibaren yaklaşık olarak %35 yükselişle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. LTC‘nin patlayıcı büyümesi 293 dolara kadar uzanırken yükseliş eğilimi devam ediyor.

Litecoin’den Etkileyici Performans

Kripto literatürüne Bitcoin gümüşü olarak geçen kripto para Litecoin (LTC), Walmart söylentilerinin tekrar medyaya yansıması ile artış trendini hızlandırdı. Litecoin fiyatı, son 24 saat içerisinde en önemli büyümeyi kaydeden kripto paralar arasında yer aldı. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre Litecoin‘i tutan cüzdan adreslerinin %88’i kâr tarafında yer alıyor.

LTC ağı, zincirleme aktivitede bir artışa imza atarken perpetual swaps hacmi 7.54 milyar doları aştı. Perpetual Swap işlemi, kullanıcıların dayanak varlığın değerini satın aldığı veya sattığı bir türevdir. Bununla piyasa katılımcıları tarafından varlığa olan talebin ilgisi rahatlıkla ölçülebilir.

Analist Yorumları

Önde gelen analist Peter Brandt, yakın tarihli tweet’inde LTC fiyatına ilişkin yorumlarda bulundu. Brandt, LTC fiyatının eylül ayının en yüksek seviyesini aştığını belirtti. Başarılı analist, 395 dolarlık bir hedefle LTC’nin 2021 zirvesini yeniden test etmesini bekliyor. Litecoin, yaklaşık 6 ay önce 412 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Bunun yanı sıra deneyimli analistler LTC fiyatının yükseliş trendini yakaladığında sürdürülebilir kıldığını hatırlattı ve Rekt Capital fiyat rallisinin devamı için 225 doların üzerinde bir günlük kapanışı işaret etmişti. LTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 290 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Genel piyasa trendini takip eden Litecoin, yaklaşık 6 aydır ATH seviyesinden uzaklaşıyor. 150 dolar seviyelerine kadar düşen LTC, bugün itibarıyla 290 dolar civarına tırmanmayı bildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar