Popüler Kripto Para Borsasından Yeni Hamle! NFT İle Kredi Dönemini Başlatıyor

Popüler kripto para borsası Kraken'in CEO'su NFT ile kredi sisteminin üzerinde çalıştıklarını açıkladı.
13:10
28 Aralık 2021
Popüler Kripto Para Borsasından Yeni Hamle! NFT İle Kredi Dönemini Başlatıyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para borsası Kraken‘in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, kısa bir süre önce yaptığı açıklama ile borsanın yeni bir proje üzerinde çalıştığını duyurdu.

Kraken NFT İle Kredi Dönemini Başlatıyor

Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell kısa süre önce Bloomberg News ile yaptığı bir röportajda, kripto para borsasının kullanıcıların NFT’lerine karşı fon ödünç almalarını sağlayacak, değiştirilemez bir token (NFT) alım satım platformu oluşturacağını paylaştı.

Powell, şirketin 2022’nin başlarında NFT alanına girmeyi planladığını ve bir NFT’nin tasfiye değerini ve bir kredi için teminat olarak gösterilip gösterilmeyeceğini belirleme özelliğini eklemeyi umduğunu açıkladı.

Powell yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Kraken’e bir CryptoPunk yatırırsanız ve buna karşı borç para almak isterseniz bunun değerini hesabınıza yansıtabilmek istiyoruz.”

Bununla birlikte, NFT‘lerin değeri spektrumun her yerindedir ve token sahiplerinin yalnızca küçük bir yüzdesi, içeriğin kaleme alındığı sırada taban fiyatı 66.9 Ethereum (ETH) veya 273.673 dolar olan bir CryptoPunk kadar değerli bir dijital koleksiyona sahiptir.

Powell’a göre, NFT yardımcı programı gelecek yıl patlayacak:

“Birinci aşama spekülasyondu, ikinci aşama sanat satın almak ve sanatçıları desteklemek, üçüncü aşama NFT’lerin işlevsel kullanımları olacak.”

Kraken, Staked’i Satın Aldı

Ek olarak, Kraken kısa süre önce yeni yatırımcıları çekmek için gözetimsiz kripto stake etmeye izin veren bir altyapı platformu olan Staked‘i satın aldığını duyurdu. Bu satın alımla birlikte Kraken müşterileri artık dijital varlıkları üzerinde kontrolü elinde tutarken kripto ödülleri ve getirisi kazanabilecekler.

Kraken 2011 yılında kuruldu ve CoinMarketCap verilerine göre ortalama likidite, hacim ve dijital varlık rezervleri açısından dünyanın en büyük kripto borsalarından biri haline geldi.

Kraken’in duyurusu, Arcade ve Nexo gibi daha fazla DeFi platformunun bu yeni kredi modelini sunduğu için NFT destekli kredilerin nasıl giderek yaygınlaştığını gösteriyor. Arcade, tekliflerini büyütmek ve teminatlı NFT platformuna daha fazla yatırımcı çekmek için daha geniş bir çabanın parçası olarak Aralık ayında 15 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar