Popüler Analist, Bitcoin’de Güçlü Bir Toparlanma Bekliyor! Altcoinler İse Büyük Ralli İçin Hazırlanıyor

Ünlü analist açıkladı: Bitcoin'de büyük bir toparlanma bekliyor. Altcoin'ler ise yükseliş hazırlığında.
09:30
8 Aralık 2021
Popüler Analist, Bitcoin'de Güçlü Bir Toparlanma Bekliyor! Altcoinler Büyük Ralli İçin Hazırlanıyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler bir kripto stratejisti ve trader, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşün ardından altcoin‘lerin epik bir yükseliş için konumlandığını belirtirken lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için hızlı bir toparlanma öngördüğünü söyledi.

Ünlü Analist, Bitcoin’de Keskin Bir Yükseliş Bekliyor

Capo takma kullanıcı ile tanınan analist, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla 217.800 Twitter takipçisine, en son düzeltme nedeniyle fonlama oranları negatife dönerken Bitcoin’inin hızlı bir artışa hazır olduğuna inandığını söyledi.

“BTC. Ana senaryo şimdi daha olası.”

Negatif fonlama oranı, trader’ların Bitcoin’de yetersiz olduğunu veya BTC’nin düzeltmeye devam edeceğine büyük ölçüde bahse girdiklerini gösterir ve aşırı düşüş eğilimi olduğuna işaret eder.

Ancak lider kripto para birimi Bitcoin, bu seviyeden toparlanırsa, Bitcoin‘e yatırım yapamayan trader’lar pozisyonlarını kapatmak ve daha yüksek alım yapmak zorunda kalacak ve bu da güçlü bir dalgalanmaya veya kısa süreli bir sıkışmaya yol açacak.

Capo, fonlama negatif kaldığı sürece V şeklinde bir toparlanmanın veya BTC değerinde keskin bir yükselişin masada olduğunun altını çizdi.

Kripto analisti ayrıca BTC‘nin en son düzeltmesinin Mart 2020’de meydana gelen Covid-19 kaynaklı çöküşü yansıttığını öne sürüyor.

Altcoin’ler Yükseliş Hazırlığında

Ünlü kripto para analisti Capo, altcoin’lere baktığında ise Bitcoin hariç ilk 125 dijital varlığın performansını izleyen ‘diğerleri’ tablosunun hala parabolik bir yörüngede işlem gördüğünü belirtti.

“Bu son değil. Altcoinler.”

Capo’nun grafiğine bakıldığında, ünlü analist, Bitcoin hariç en büyük 125 kripto varlığının değerinin 2022’de 3 trilyon doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

Capo, şu anda “hepsi bir arada altcoin’ler” olduğunu ve kazadan sonra daha hızlı toparlanan kripto para birimlerini yakından izlediğini belirtti.

“Önümüzdeki haftalarda kesinlikle daha iyi performans gösterecek olanlar bunlar.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar