X


Popüler Analist Bitcoin ve Bu 3 Altcoinde Kritik Seviyeleri Sıraladı!

Michaël van de Poppe, lider kripto para birimi Bitcoin'i ve potansiyel olarak sert yükseliş beklediği üç altcoini takipçileri ile paylaştı.
18:16
20 Ağustos 2021
Popüler Analist Bitcoin'de ve Bu 3 Altcoinde Kritik Seviyeleri Sıraladı! Altcoin Sezonu Başlıyor mu?

Kripto para sektörünün tanınmış isimlerinden olan Michaël van de Poppe, lider kripto para birimi Bitcoin’i ve potansiyel olarak sert yükseliş beklediği üç altcoini yakından takip ettiğini belirtti.

Van de Poppe Bitcoin ve  Bu 3 Altcoin’de Yükseliş Bekliyor

Usta analist kripto para piyasasındaki analizlerinin ardından yaptığı tahminde Bitcoin’de ve bu 3 altcoinde fiyat artışı beklediğini takipçileri ile paylaştı.

Poppe ilk olarak Bitcoin‘i (BTC) ele aldı. Yaptığı tahminleri YouTube üzerinden video olarak yayınlayan popüler analist, lider kripto para biriminin bir süredir dar bir aralıkta işlem gördüğünü belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Bitcoin’e baktığımızda, sürekli aynı aralıkta işlem gördüğünü görebiliyoruz. Dolayısıyla Bitcoin için önemli olan kritik destek seviyesi hala 44.000 ila 44.400 dolar arasındaki alandır.”

Ayrıca kripto analisti Poppe, Bitcoin’de bu destek seviyesi aşılırsa, BTC‘ninsert yükselişine başlamadan önce düşük seviyeleri yeniden test edebileceğini de ekliyor.

“Bu durumda fiyat gerçekten düşüşe geçmez. Sadece yeni bir yüksek seviyeye ulaşmadan önce fiyatın düzeltme yapması gerekir.”

Altcoin Sezonu Başlıyor mu?

Bununla birlikte Van de Poppe, belirlenen senaryonun ana hatlarıyla gerçekleşmesi durumunda altcoin sezonunun başlayıp altcoinleri ralliye gönderebileceğini söyledi.

“Tüm bu senaryolar tutarsa, özellikle Bitcoin fiyatının güç göstereceği gerçeği göz önüne alındığında, altcoinler büyük olasılıkla sert şekilde yükselmeye başlayacak.”

Popüler analist altcoin sezonunun başlaması için gerekli durumları da takipçileri ile paylaştı ve şu ifadelere yer verdi;

“Gerçek altcoin sezonu, Bitcoin dibe vurduktan sonra hızla yükselmeye başladığında ve hiç kimse altcoinlerle ilgilenmediğinde başlar.”

Öte yandan Van de Poppe, Bitcoin’in mevcut destek seviyesinin altına düşmesi durumunda gerçekleşmesi gereken muhtemel bir senaryodan daha söz ediyor.

“Bitcoin’de bu önemli destek seviyelerinin kırılması fiyatı ilk olarak, 43.000 dolara ve  ardından 40.000 dolara kadar çekebilir.”

Buna ek olarak lider kripto para birimi içeriğin hazırlandığı an itibarıyla 48.500 dolar barajını aşmayı başardı. Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 48,267 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Bu Altcoinlerde Hızlı Bir Toparlanma Görülebilir

Michael van de Poppe yükseliş potansiyeli gördüğü bir diğer kripto para birimi Litecoin’e (LTC) göz atıyor. Poppe’ye göre Litecoin’in 165 dolarlık destek seviyesinde tutunması durumunda, bir sonraki fiyat hedefinin 200 doların üzerinde olabilir.

“Litecoin için buradaki kritik seviye 165 dolarlık destek seviyesi. Ardından Litecoin için bir sonraki seviye olarak 220 doları hedeflemeye başlayabiliriz.”

Popüler kripto para birimi Litecoin, CoinMarketCap verilerine göre 182,45 dolardan işlem görüyor.

Popple’nin listesinde banka kartı düzenleyicisi Swipe‘ın (SXP) yerel token’ı da yer alıyor. SXP/BTC paritesini yakından takip eden Van de Poppe, Swipe 100 ve 200 günlük hareketli ortalama (MA) göstergelerinin üzerine çıkmayı başarabilirse fiyatın yeniden toparlanabileceği tahmininde bulunuyor.

“Swip (SXP) aslında 100 günlük ve 200 günlük MA’nın üzerine çıkarak yeni bir boğa koşusunun başlayabileceğini işaret ediyor.”

Van de Poppe son olarak, Bitcoin çiftinde ölçeklendirme çözümü olan Celer Network‘ü (CELR) ele alıyor. Analist, Swip’e benzer olarak Celer’in de hareketli ortalamaların üzerine çıktıktan ve destek seviyelerini yeniden test ettikten sonra toparlanabileceğini söylüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar