X


Popüler Analist, Bitcoin Balinalarının O Hareketini Yorumladı: Sonuçları Ne Olur?

Willy Woo, Bitcoin arzı ile ilgili önemli veriler yayınladı.
16:12
12 Ağustos 2021

Popüler kripto uzmanı Willy Woo, dolaşımdaki Bitcoin arzının bu dönemde farklı şekilde dağıldığını ve balinaların eskisinde daha azını tuttuğunu aktardı. Twitter üzerinden paylaştığı grafikler ve yorumlarıyla tanınan Woo, kripto topluluğunun aşina olduğu isimlerden birisidir.

Bitcoin Dağılımı

Willy Woo, Bitcoin arzı ile ilgili önemli veriler yayınladı. Woo, kripto balinalarının BTC varlıkları arzın %25’ine düştüğünü belirtirken çeşitli kaynaklardan topladığı verileri kullanakara oluşturduğu grafiği takipçileriyle paylaştı. Grafik, dolaşımdaki Bitcoin arzının şu an için dağılımı gösteriyor. Büyük kripto para sahipleri olarak bilinen balinaların payının azaldığı görülürken, daha önce iki katı kadar olan oran %25’e kadar düşüş yaşadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Güney Kore merkezli zincir veri toplayıcısı CryptoQuant, yaklaşık iki ay önce kripto balinalarının Bitcoin arzının yaklaşık %48’ini dolaşımda tuttuğunu tweet’lemişti. Buradaki balinalar 1.000 ve üzeri BTC bulunduran cüzdanları kapsıyor.

Orta Sınıf Balinalar

Willy Woo, 10 ila 1.000 Bitcoin bulunduran cüzdanları orta sınıf olarak tanımlıyor. Bu balinalar Bitcoin arzının yaklaşık olarak %37’sini elinde tutuyor. Bu rakam da düşüş gösteriyor.

Kripto para borsaları, halka açık şirketler ve ETF’ler kripto para piyasasının amiral gemisi arzının %18’in sahip olarak kayıtlarda yer alıyor. Buradaki grafik önemli bir artışa işaret ediyor.

10 BTC’den daha azına sahip olan yatırımcılar ise varlıklarını artırma stratejisi izliyor. Woo, bu yatırımcıları minnow olarak adlandırıyor ve bu cüzdanların bulundurduğu varlıklar %14’e yükseldi. Bu grafiklerdeki artışlar ve düşüşler son birkaç yıldır yaşanıyor. Ünlü analist, bu grafiği oluşturmak için Glassnode ve kendi sağladığı kaynakları bir araya topladı. Woo son olarak şunları kaydetti:

Potansiyel olarak Bitcoin’e çok daha fazla sermaye girebilir.

CryptoQuant onaylı bir analist Jan Wuestenfeld, an itibarıyla merkezi kripto para borsalarında bulunan büyük miktarlarda stablecoin olduğunu ve oranın tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın olduğunu aktardı. Uzman isim, bu fonların kripto kredi ürünlerine yatırılmadığı sürece potansiyel olarak lider kripto para birimi Bitcoin’de değerlendirileceğini belirtti.

Grafiklere göre, yakın zamandaki borsalardaki stablecoin arzındaki artış dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar