X


Popüler Altcoin’in Kurucu Ortağı Resmen Kovuldu!

Ünlü altcoin projesinde deprem!
09:02
11 Aralık 2020

Kripto para sektörü özellikle son günlerde oldukça hareketli zamanlar geçiriyor ve bu döneme ayak uyduramayan altcoin projelerinin yatırımcılarının tepkileri artıyor. Neredeyse önde gelen bütün altcoinlerin rekor kırdığı şu günlerde IOTA’nın ise yerinde saydığı görülmüştü. Şimdi ise yönetimden çok ses getirecek bir karar geldi ve kurucu ortak ile yollar ayrıldı.

IOTA, Kurucu Ortak İle Yolları Ayırdı

IOTA’nın kurucu ortaklarından ve başkanlarından olan David Sønstebø, artık IOTA ekibinde yer almıyor. Iota Foundation tarafından yapılan açıklamada, yönetim kurulunun ortak kararı ile Sønstebø  ile yolların ayrıldığı belirtildi. Bunun ortak bir karar olduğunu belirten Iota Foundation, topluluğun yararına olacak şekilde hareket edildiğini vurguladı.

Duyuruda buna ek olarak kurucu ortağın amacı ile projenin amacı arasında büyük bir boşluk oluştuğu ve bir sebebin de bu olduğu vurgulandı. Sønstebø’nun fotoğrafı ve bilgiler şimdiden IOTA internet sitesinden kaldırıldı. Iota Foundation, bunun zor ancak alınması gereken bir karar olduğuna dikkat çekti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

David Sønstebø Tepki Çekti

David Sønstebø’nun geçmişte IOTA ile bağdaşmayan adımlar attığını belirten yetkililer, aslında bunun uzun süredir beklenen bir şey olduğunu da vurguladılar. Kurul üyelerinin yayınladığı bildiride birçok yatırımcının buna şaşırabileceği ancak IOTA ekibi olarak yatırımcıların yararına hareket ettikleri ve projenin korunmak istediği vurgulandı.

Sønstebø 2015 yılının sonlarına doğru IOTA’yı hayata geçirmiş ve 2017 yılından beri kurucu ortak ile eş başkan olarak görev almıştı. Sønstebø’nun bu tarihten sonra projede yer alıp almayacağı ise tam olarak açıklanmadı. Kendisinin yöneticilik görevleri elinden alınsa da Sønstebø belki bağımsız olarak projeye destek olmaya devam edebilir.

IOTA Yatırımcıları Kararı Destekliyor

Sosyal medya platformlarındaki tepkilere bakıldığında ise IOTA yatırımcılarının bu kararı mutlulukla desteklediği görülüyor. Sønstebø daha önce 2018 yılında sosyal medya üzerinden bir yatırımcı ile küfürleşmesi nedeniyle gündem olmuştu. Buna benzer birçok davranışa sahip olan Sønstebø, projenin temellerini atsa da Reddit üzerindeki bir yatırımcının yorumuna göre “kendisini proje ile olgunlaştırmayı başaramadı.”

IOTA fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla %9 düşüş ile 0,27 dolardan işlem görüyor. IOTA hala en büyük 32. kripto para birimi konumunda ve belki de bu değişim sonrası eski yerine yani top 20 içerisine ulaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar