Reklam

Popüler Altcoin’i Alırken Göz Önünde Bulundurmanız Gereken 3 Etken!

Piyasanın en popüler altcoin’lerinden biri ile ilgili işlem yapmadan önce bu üç etkeni göz önünde bulundurmakta fayda var.
18:28
6 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda bulunana Ethereum (ETH) son 1 ay içinde yaşamış olduğu yüzde 50’nin üzerindeki artışı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Analistler ise 3 etken sebebiyle ETH fiyatının artacağını ve kripto para biriminin doğru bir seçenek olduğunu ifade ediyor.

  • ETH Pazar Payını Artırıyor: Ethereum, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) arkasındaki yerini uzun zamandır kimseye kaptırmıyor. Bazı isimler ise ETH’un BTC’yi önümüzdeki yıllarda piyasa değeri bakımından geride bırakabileceğine inanıyor. Yapılan açıklamalara göre ETH pazar payını artırıyor ve iki kripto para birimi arasındaki farkın giderek daraldığı ifade ediliyor. Bu noktada ETH’un NFT’ler ve DeFi için lider ağ olmasının da etkili olabileceği ifade ediliyor. Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 443 milyar dolar iken ETH’un piyasa değerinin 208 milyar dolar olduğu görülüyor. Ayrıca Bitcoin’in piyasa hakimiyeti CoinMarketCap verilerine göre %40,4 ve ETH’un piyasa hakimiyeti %19,1 seviyesinde.

  • Merge Güncellemesi ETH’u Güçlendirebilir: Eylül ayında gerçekleşmesi planlanan Merge, yatırımcıların uzun zamandır bekledikleri bir adım. Bu yükseltme, Ethereum’u proof-of-work (PoW) protokolünden proof-of-stake’e (PoS) taşıyarak ağı önemli ölçüde daha hızlı, kullanıcılar için daha ucuz ve çok daha verimli hale getirecek. Bunun da ETH ölçeklenmesi için çok önemli olduğu ifade ediliyor. Analistlere göre Ethereum zaten kripto alanındaki en güçlü oyunculardan biri ve bu güncelleme planlandığı gibi giderse gelecek, Ethereum için daha da umut verici görünüyor.
  • ETH Hala Spekülatif Bir Varlık: Bazı analistler ETH’un hala spekülatif olduğunu düşünüyor ve yukarıdaki iki sebebe ek olarak mutlaka bu durumunda göz önünde bulundurulması gerektiği ifade ediliyor. Bu noktada da risk almak istemeyen yatırımcıların bir süre daha beklemeleri tavsiye ediliyor. Ayrıca analistler ve uzman isimler yatırımcıların öncelikle kendilerini değerlendirmelerinin gerektiğini ve ne istediklerine karar vermelerinin de ETH yatırımı noktasında önemli olduğunu ifade ediyor. Risk almayı seven yatırımcılar için ise ETH iyi bir seçenek olarak değerlendiriliyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar