Reklam

Popüler Altcoin’e 1 Ayda 3. Saldırı: Her Şey Bitti Mi?

Önde gelen altcoin, üçüncü %51 saldırısına maruz kaldı.
08:44
30 Ağustos 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ağustos ayında üst üste iki tane %51 ve çifte harcama saldırısına maruz kalan popüler altcoin projesi Ethereum Classic, ay bitmeden üçüncü bir saldırıya daha maruz kalarak yatırımcılarına bir kötü haber daha verdi. Cumartesi akşamında gerçekleştirilen saldırının madencilik şirketi Bitfly tarafından tespit edildiği biliniyor.

Bitfly,  1 Ağustos tarihindeki saldırıyı da ilk tespit eden şirket olmuştu. Saldırıda ETC ağındaki 7.000 bloğun yani yaklaşık olarak iki günlük madencilik aktivitesinin yeniden organize edildiği vurgulandı. Bitfly tarafından yayınlanan gönderide ilk iki saldırıda ise 3.693 ve 4.000 bloğun yeniden organize edildiği belirtiliyor.

Ethereum Classic Borsalardan Kaldırılabilir

Ethereum Classic’in arkasındaki kurum olan ETC Labs, geçtiğimiz haftalarda bu saldırılara karşı yeni bir strateji uygulayacağını ve “savunmaya yönelik madencilik” yapacaklarını belirtmişti. OKEx kripto para borsası 2. saldırı sonrasında ETC geliştiricilerine seslenerek önlem alınmazsa ETC’nin delist edileceğini belirtmişti.

Bu durum hem yatırımcıları hem de geliştiricileri alarma geçirse de göründüğü üzere saldırılara çare bulunamadı. Şu an için herhangi bir kripto para borsasının bu durumdan mağdur olup olmadığı bilinmiyor. Yine de 1 ay içerisinde 3. saldırının yaşanması kesinlikle ETC için çok sert önlemler alınacağı anlamına gelmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar