Popüler Altcoin, Opera Tarayıcı Entegrasyonunun Ardından Yukarı Sıçradı!

dApp ekosistemi 80 milyon Opera kullanıcısına açılacak.
17:29
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Opera, Polygon (MATIC) entegrasyonunu gerçekleştirecek. Bu bağlamda dApp ekosistemi 80 milyon Opera kullanıcısına açılacak.

MATIC Fiyatı Zıpladı

Popüler internet tarayıcısı Opera, Polygon’u sistemlerine dahil etti. Bu entegrasyonun ardından yerel kripto para MATIC, %10’un üzerinde bir artış yakaladı. MATIC fiyatındaki hareketlilik yatırımcıların dikkatini çekerken bu adımın yükselişi tetiklediği söylenebilir. MATIC fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.65 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Kripto para piyasası genel olarak yukarı yönlü eğilim kazandı. Lider kripto para birimi Bitcoin, 50.000 dolarlık noktaya ulaşma konusunda girişimlerini sürdürüyor. Opera ile ortak çalışmanın akabinde ise MATIC, son dönemdeki başarılı performansına yakıt ekledi.

Opera ve Polygon Entegrasyonundaki Ayrıntılar

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon, Opera’nın ilk desteklenen layer 2 token’ı olarak belirlendi. MATIC; alım satım, NFT’ler ve borç verme dahil olmak üzere 3.000 merkezsiz uygulamadan oluşan Polygon’un EVM uyumlu ekosisteminin yerel varlığıdır.

Opera’nın yerel cüzdan programına dahil olmak, kullanıcıların bu alana daha sorunsuz erişime sahip olacağı anlamına gelir. Basın açıklaması, her Opera kullanıcısının ilk çeyrekten itibaren bu işlevselliğe sahip olmayacağını bildirdi.

Sınırlı kullanıma sunma, Android mobil kullanıcı tabanıyla başlayacak. İki yıl önce Opera, havuzun aylık yaklaşık 80 milyon kullanıcı olduğunu tahmin ediyordu. Ancak ağustos ayından itibaren Opera’nın 380 milyonluk bir kitle için geniş kapsamlı bir sürümü açıklandı.

Bir Opera temsilcisi, Polygon sözcüleri aracılığıyla CoinDesk’e entegrasyon tipik olarak IOS ve masaüstüne ayrılmadan önce Android uygulamasıyla başladığını aktardı. Opera yetkilisi, yeni adım hakkında şunları aktardı: “Bu, aynı zamanda kripto cüzdanımızın geliştirme yoludur.”

Bununla birlikte Opera, ilk çeyrekte Solana için cüzdan desteği ekleyeceğini açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar