Reklam

Binance’den Önemli Adım: Yeni BNB Yakım Mekanizması!

17:22
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ekosisteminde burning yani yakım işlemleri yaygın bir şekilde kullanılıyor. Burning uygulanan kripto para birimi deflasyonist hale geldiği için kullanıcılar da bu uygulamayı destekliyor.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası konumunda yer alan Binance de Binance Coin (BNB) ile ilgili yeni bir burning mekanizmasını kullanıcıları ile paylaştı.

Yeni BNB Yakım Mekanizması

Binance websitesi üzerinden yaptığı resmi açıklamada, geçtiğimiz birkaç yıl içinde, blok zinciri ekosisteminin topluluğun geri bildirimleri sayesinde birçok yönden geliştiğini dile getirdi. Borsa konuyla ilgili olarak, “Topluluk tarafından desteklenen diğer birçok projenin ayak izlerini takip eden BNB, daha fazla inovasyona doğru kendi evrimsel yolculuğuna çıktı. Binance’de BSC ve BNB topluluklarını yakından dinledik ve bunun sonucunda yeni bir BNB Otomatik Yakım prosedürünün hemen yürürlüğe girdiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz.” sözleri kullanıldı.

Otomatik Yakım Nasıl Çalışacak?

Yapılan açıklamalara göre ileriye dönük olarak, BNB topluluğuna daha fazla şeffaflık ve öngörülebilirlik sağlamak için üç aylık yakım sistemi, BNB Otomatik Yakım ile değiştirilecek. BNB Otomatik Yakım, BNB kullanımı yoluyla Binance CEX’te elde edilen gelirlerden bağımsız olarak hem nesnel hem de doğrulanabilir olacak.

Ayrıca yeni sistemde burning miktarı, BNB’nin fiyatına dayalı olacak ve otomatik olarak ayarlanacak. Bu da BNB’ye yönelik arz ve talebin yanı sıra on-chain bilgiler temelinde hesaplanan ve bir çeyrek boyunca üretilen blok sayısını yansıtacak.

Yukarıdaki formülde gösterilen B, yakılacak BNB miktarını, N, çeyrek boyunca BSC’de üretilen toplam blok sayısını, P, dolar karşısında BNB’nin ortalama fiyatını ve K, başlangıçta 1.000 olarak ayarlanan bir fiyat noktasını yansıtıyor.

Yapılan açıklamalara göre BNB’nin toplam dolaşımı 100 milyonun altına düştüğünde BNB Otomatik Yakım durdurulacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar