Reklam

Popüler Altcoin Alım Fırsatı Veriyor Olabilir: Teknik Göstergeler Güçleniyor!

Uzun zamandır kripto para piyasasında aşağı yönlü hamleler devam ediyor ancak artık bazı altcoin’ler yükseliş hazırlığı yapıyor olabilir. 
16:48
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasada aşağı yönlü fiyat hareketleri devam ediyor. Ancak artık bazı kripto para birimlerinde teknik göstergelerde artış sinyalleri alınmaya başlıyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 7. kripto para birimi olan Cardano (ADA) bu altcoin’ler arasında yer alıyor.

“ADA %30 Yükselebilir”

“Üçlü dip” olarak adlandırılan model, tipik olarak bir düşüş trendinin sonunda meydana geliyor ve yaklaşık olarak aynı seviyede görülen 3 ardışık düşüş modelini temsil ediyor. Dolayısıyla bu oluşum, arka arkaya üç kez yatırımcıların fiyatı aynı seviye altına çekemediğini ve burada güçlü bir destek olduğunu gösteriyor. Bu sebeple bir alım baskısının oluşabileceği ve yukarı yönlü hareketlerin görülebileceği ifade ediliyor.

Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi şu anda ADA fiyatı üçüncü dibi oluşturduktan sonra toparlandı ve bir kırılma yaşanabilir.

Grafiklere göre ADA’nı fiyatının toparlanmasına işlem hacmindeki artış da eşlik ediyor ve bu da altcoin’in yeterince destek aldığı şeklinde yorumların yapılmasını sağlıyor. Analistlere göre ADA fiyatı 1,40 dolara doğru yükselişini sürdürebilir. Ayrıca üçlü dip senaryosuna göre artışın devam etmesi 1,63 doların test edilmesini de sağlayabilir.

ADA’da Alım İmkanı Mı Var?

ADA’da uzun süredir görülen satış baskısı grafiklerin RSI’nın altına inmesine sebep oldu. Ancak analistlere göre ADA fiyatındaki düşüş şu anda güvenli bir birikim bölgesi yani alım fırsatı sunuyor olabilir.

Buna ek olarak analistler 1,18 doların görülmesinin ADA için risk teşkil edeceğini düşünüyor. Piyasadaki olumsuzluk devam ederken yatırımcıların önemli seviyeleri göz önünde bulundurarak yatırım yapmasında fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • ayhan
    8 ay önce

    sayın İlayda Peker cointürk sf sürekli takipteyim köşe yazılarınızı inceledim her seferinde nokta atış diyebilecegimiz tespitlerde bulunuyorsunuz sizden rica etsem MATİC hk bir paylasım ve analiz konusunda yardımcı olur musunuz telegram @Ayhannka

    16