Dev Altcoin Metaverse Projesini Açıkladı! Fiyatı Orta ve Uzun Vadede Artabilir!

Bu altcoinin yatırımcıları orta ve uzun vadede açıklanan metaverse projesinin ekmeğini yiyebilir!
18:58
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bu yılın özellikle son çeyreğinde metaverse ciddi manada ilgi gördü, dünya devi şirketler bu alandaki planlarını açıkladı. Çok daha önemlisi Facebook şirket adını Meta olarak değiştirerek bu konunun stratejik önemine dikkat çekti. Artık büyük çoğunluğu kabul ettiği bir şey var “gelecek metaverse’de” olacak. Bazı kripto para projeleri de asıl alanları metaverse olmamasına rağmen bu yönde çalışmalar yapmaya başladı.

QTUM Metaverse (moonlandmeta)

En değerli kripto paralar sıralamasında 90’ıncı olan Qtum (QTUM) bugün akşam saatlerinde metaverse planını açıkladı. Patrick Dai tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa QTUM yakında moonlandmeta isimli metaverse projesini aktifleştirecek. Böylece resmen bu alandaki faaliyetlerini başlatmış olacak.

Yukarıda gördüğünüz üzere QTUM tarafından yapılan paylaşımda projenin internet sitesi duyuruldu. Henüz aktifleştirilmemiş olsa da “Ay Diyarı” isimli bir projeler karşı karşıyayız. Büyük ihtimalle uzayda geçen bir hikaye ve parsellenmiş Ay arsalarıyla karşılaşacağız. Emsali girişimlerin yüzbinlerce dolara meta arsası sattığını ve QTUM’un popülerliğini düşünürsek erken dönem yatırımcılar buradan ciddi kazançlar elde edebilir.

QTUM Fiyatı

Gün içinde 8,66 dolara kadar düşen fiyat son haberinde etkisiyle pozitife döndü ve 9,53 dolar seviyelerine kadar yükseldi. fiyatı yükselirken aynı zamanda ticaret hacmi de artı. Son 24 saatte %55 artan işlem hacmi 226 milyon doların da üzerine çıktı. Toplam arzı sadece 107,8 milyon adetle sınırlı olan QTUM, gündemi yakalayarak yeniden 13 doların üzerinde seyrettiği günlerine dönebilir.

Kısa vadeli hareketli ortalamaların üzerine çıkan fiyatı (10,20) ani ataklar yapabilir. RSI halen 42 ile nötr bölgede ve Momentum henüz pozitife dönüyor. Yükselişin devam etmesi için 9,16 doların üzerinde tutunması gerekir. Yukarıda ise 10,24 direnci bulunuyor. Fiyat eğer bu direnci de aşabilirse 13,044 dolara kadar yeni bir hedef belirleyecek. Uzun vadeli düşen trendden çıkan fiyatın kritik destek bölgesi olan 8,7 doların altına sarkmaması gerekiyor. Uzun vadede 16, 19 ve 22 dolar hedefleri bulunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar