X


Poloniex’ten Büyük Veri Sızıntısı! Kullanıcıların Bilgileri İfşa Oldu

10:00
31 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük ve köklü kripto para borsalarından birisi olarak görülen Poloniex, Justin Sun yönetimine geçtiğinden beri skandallarla anılmaya devam ediyor.

Poloniex Yine Sızıntı İle Gündemde

Charly isimli Twitter kullanıcısının gündeme getirdiği sızıntı, Poloniex kripto para borsasının kendisi tarafından da doğrulanıyor. Borsa kullanıcılarına gönderdiği bir bildiride ”birisinin” kendilerine Twitter’dan ulaşıp birçok sızdırılmış e-posta adresi ve şifresi bilgilerini gönderdiğini, acilen şifre değişimi yapılması gerektiğini vurguladı. Twitter kullanıcısı ise buna inanmadı ve kullanıcıları Poloniex adıyla gönderilen bu tip sahte bildirilere karşı uyardı.

Poloniex’in Twitter hesabı tarafından durum doğrulanınca işler yeniden ciddiyet kazandı. Yakın zamanda bu haberden de okunabileceği gibi kimlik doğrulama (KYC) şartlarını 10.000 doların altındaki para çekme işlemleri için kaldıran Poloniex, kullanıcıların sadece bir e-posta ve şifre ile üye olabilmesinin önünü açmıştı. E-posta sızıntısının tam da bu güncelleme sonrası gelmesi kafalarda soru işareti oluşturdu.

Bir Twitter kullanıcısının iddiası ise Poloniex’in aslında böyle bir sızıntı olmamasına rağmen bunu uydurduğu yönünde.

Borsanın bunu ilgi çekmek için yaptığını iddia eden kullanıcı, sızdırılan e-posta listesini Twitter veya Reddit gibi platformlarda göremediğini de belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar