X


Poloniex’ten Büyük Kimlik Doğrulama Adımı!

Poloniex kripto para yatırımcıları için yeni hesap türünü tanıttı.
12:00
22 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir zamanlar ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından birisi iken daha sonra artan rekabet ile çağın gerisinde kalan Poloniex, yine de sektörde büyük borsalardan birisi olarak biliniyor.

Poloniex KYC’yi Kaldırdı Mı?

Geçtiğimiz haftalarda Poloniex’i resmen satın aldığı iddia edilen Justin Sun, borsa üzerinde etkili olmaya başladı ve Poloniex Cuma günü oldukça büyük bir değişim gerçekleştirdi.

Normalde alım satım için kullanıcıların kimlik doğrulaması ve KYC onayından geçmesi gerekirken, Poloniex yeni duyurduğu özelliği ile buna gerek kalmadığını belirtti. Yeni üyelik derecelendirmesini açıklayan Poloniex, kullanıcıların kripto para alım satımı için sadece bir e-posta adresine ve güçlü bir şifreye ihtiyaç duyacaklarını vurguladı.

Kimlik doğrulaması yapmayan kullanıcılar yarışmalara katılabilecek, staking hizmetinden faydalanabilecek ve Trollbox isimli platforma özel forum sitesine giriş yapabilecek. 1. seviye kullanıcılar ise banka kartları ile kripto para birimi alabilecek ve şu an için borsada Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi önde gelen kripto paralar banka kartları ile alım konusunda destekleniyor.

Eskiden ABD yasalarına bağlı olan Poloniex’in Şeyseller tabanlı yeni üst kurumunun regülatörler konusunda nasıl bir adım atacağı ise bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar