X


XRP Zirve Noktasından Yüzde 98 Geriledi!

Ünlü yatırımcı ve analist Ripple'ın aldığı 200 milyon dolarlık son yatırımı eleştirdi.
16:17
22 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son aylarda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında çoğunlukla olumsuz haberler yayımlanıyor olsa da, BTC’nin yıl başından bu yana yüzde 70 ve üzerinde yükseliş elde ettiğini ve şu an için bunu koruduğunu söylemek doğru olacaktır.

İçerik Rehberi

XRP Dibi Gördü!

Bitcoin’in aksine XRP, Ethereum ve diğer altcoin’ler ise 2019 yılında dip seviyenin de altına inerek yatırımcılara yeni dip noktalarının olduğunu göstermiş oldu. Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, kesinlikle bu yıl adı düşüşle en çok anılan coin oldu ve hala da düşüşe devam ediyor. 2018 yılında 3 dolara kadar yükselen XRP’nin 2019 yılı içerisinde 0,17 dolara kadar düşmesi, yatırımcıları bir hayli endişelendirdi.

Melek yatırımcı Jason Calacanis bile XRP’nin yüzde 95 değer kaybı yaşadığını vurguladıktan sonra, XRP’nin aslında bir kullanım alanına sahip olmadığını ve şirketin bütün bunlara rağmen 200 milyon dolarlık bir sermaye topladığını ifade etti.

Kripto para analistleri aslında XRP konusunda ikiye ayrılmış durumda ve piyasanın tanınan başka bir ismi geçtiğimiz günlerde XRP hakkında oldukça olumlu bir yorum yapmıştı. Hangi tahminin gerçekleşeceği ise XRP yatırımcılarını belirsizliğe sürüklüyor olmalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar