Reklam

Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı ve değer kaybı kaydeden kripto para birimleri
09:15
5 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün öğlen saatlerinde kaydetmeye başladığı yükseliş hareketleri ile birlikte son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortlama %6’lık bir değer artışı kaydetti ve 20.270 dolar seviyelerine ulaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’indeki değer artışlarının da etkisiyle yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.156 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 955 milyar dolara ulaştı.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasası, Bitcoin’in yeniden 20.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte yönünü yeniden yukarı çevirdi. Çoğu kripto para birimi, değer artışlarına hız kazandırdı. Güncel verilere göre STEPN (GMT), ortalama %20’lik bir yükseliş kaydederek piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimi oldu. Ayrıca Enjin Coin (ENJ), Polygon (MATIC) ve The Sandbox (SAND) da %15’e yakın yükselişler kaydetti ve GMT’nin ardından günün en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar arasında yer aldı.

Öte yandan TerraClassicUSD (USTC) ise kaydettiği %7’ye yakın değer kaybı ile birlikte piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında en yüksek oranda değer kaybeden kripto varlık oldu.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün öğlen saatlerinden bu yana kaydettiği değer artışları ile birlikte 20.300 dolar seviyelerine ulaştı. Kripto para piyasası, Bitcoin’in 20.000 doları aşmasının ardından yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman diliminde %10’a yakın değer artışı kaydetti ve 1.155 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 955 milyar dolara ulaştı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar