Reklam

Kripto Para Piyasası Yükselişte: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatte %6'ya yakın bir değer artışı kaydetti ve 20.200 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.
08:15
5 Temmuz 2022
Fed Faiz Kararı Sonrası Piyasa Yükselişte! Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son haftalarda güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), dün öğlen saatlerinden bu yana kaydettiği değer artışları ile birlikte yönünü yeniden yukarı çevirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %6’ya yakın bir değer artışı kaydetti ve 20.200 dolar seviyelerine ulaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yükseliş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.145 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca kripto para piyasasının toplam değeri ise son 24 saatte ortalama %5’lik artış ile 948 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC), 20.000 Doları Aştı

Son haftalarda güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan ve yeni haftaya da düşüş ile başlayan Bitcoin (BTC), dün öğlen saatlerinden bu yaa kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %6’ya yakın bir değer artışı kaydetti ve 20.200 dolar seviyelerine ulaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.145 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de son 24 saatte ortalama %5’lik yükseliş ile 948 milar dolara ulaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 232 dolar, XRP 0,32 dolar, Cardano (ADA) 0,46 dolar, Solana (SOL) 35 dolar, Polkadot (DOT) 7,05 dolar, Avalanche (AVAX) 17,78 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 153 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI