X


Piyasadaki Yüksek Volatilite Devam Ediyor: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Son 24 saatlik zaman diliminde volatilitesi yüksek fiyat hareketleri kaydeden Bitcoin (BTC), kritik fiyat seviyelerine geriledi.
08:28
22 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde 42.800 dolar fiyat seviyelerine yükselmesinin hemen ardından yeniden 40.000 dolar fiyat seviyelerine geri çekilerek volatilitesi oldukça yüksek fiyat harektleri kaydetti. Bitcoin’in volatilitesi yüksek fiyat hareketleri ile 40.000 dolar fiyat seviyelerine gerilemesi, kripto para piyasasındaki çoğu altcoin’in yönünü yeniden aşağı çevirmesine neden oldu. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş hareketlerinin ardından 3.015 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 2 trilyon doların altına geriledi.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi

Son 24 saatlik zaman diliminde Bitcoin (BTC), kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte 43.000 dolar fiyat seviyelerine önemli ölçüde yaklaşmasının hemen ardından yönünü yeniden aşağı çevirdi ve 40.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Kaydettiği son fiyat hareketleri ile de 40.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlayan Bitcoin, volatilitesi yüksek fiyat hareketleri kaydetmeye devam etti. Bitcoin’in yükseliş hareketlerinin hemen ardından yeniden kritik fiyat seviyelerine gerilemesi, kripto para piyasasında çoğu altcoin’in yönünü yeniden aşağı çevirmesine neden oldu.

Kripto Para Piyasasında Yüksek Volatilite

Son 24 saatlik zaman diliminde kaydettikleri son düşüş hareketleri ile birlikte BNB 411 dolar, XRP 0,73 dolar, SOL 103 dolar, LUNA 93 dolar, ADA 0,92 dolar, AVAX 76 dolar ve DOT ise 18 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, yeniden 2 trilyon doların altına geriledi. Coinglass verilerine göre, kripto para piyasasında son 24 saatlik zaman diliminde güncel olarak 317 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar