X


Piyasadaki Korkuya Rağmen Avalanche (AVAX) Fiyatı Toparlanıyor!

Avalanche (AVAX) kayıplarını telafi etti, ATH mi hedefliyor?
20:25
22 Eylül 2021

Dün yaşadığı sert düşüşten sonra Avalanche (AVAX) fiyatı hızlı biçimde toparlanıyor. Evergrande konusundaki kara bulutlar bugün akşam saatlerinde dağılmaya başladı. ÇKP şirketi kurtarabilmek için gerekli adımları atacağı sinyalini verdi. Bitcoin (BTC) yeniden 43.000 doların üzerine çıktı, Avalanche (AVAX) ise bugün 68,5 dolara kadar yükseldi.

Avalanche (AVAX) Yükseliyor

Kripto para yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği Avalanche (AVAX) TVL değerini 1 gibi bir sürede 680 milyon dolardan 2,8 milyar dolara kadar çıkardı. TVL’deki bu artış Avalanche (AVAX)’ı en büyük altıncı DeFi blockchain’i yaptı. Yıllık bazda fiyatı %113 artan proje bugünlerde yükseliş hareketine devam edecek gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Sharpe oranı oranı 3,52 olan AVAX daha az risk ile daha iyi kazanç vaat ediyor. Fiyatın istikrarını tehdit eden tek faktör ise yatırımcıların bir süredir satıcı pozisyonuna geçmiş olmasıdır. Bir süredir AVAX yatırımcıları ani satışlarla fiyatın dalgalanmasını sağlıyor.

DeFi konusunda Avalanche (AVAX) platformu bir iyi ve bir kötü haberle yoluna devam ediyor. Yaklaşık 230 milyon dolar yatırım alan ağ, Vee Finance platformunun hacklenmesiyle 35 milyon dolar çaldırdı.

Avalanche (AVAX) Fiyatı

Bugün %10’a yakın yükselen fiyat zararları kapattı. Yazı hazırlandığı sırada AVAX fiyatı 68,99 doları test ediyor. Eğer 70 dolar aşılabilirse yeniden ATH yolunda ilerleyebilir. Son 24 saatte en düşük 55,2 doları gören fiyatın bu hızlı toparlanması Bitcoin’in yukarı yönlü hareketiyle destekleniyor.

Fiyat son olarak Eylül ayının 7’sinde 32 doları görmüştü, oldukça kısa sürede %100’ün üzerinde zıplayan fiyat eğer satış baskısına yenilmezse ATH testine devam edecek gibi görünüyor. Ethereum (ETH) katili blokta yer alan Avalanche (AVAX) rakibinden çok daha hızlı ve ucuza hizmet veriyor. Saniyede 10.000 işlem yapılabilen Avalanche (AVAX) ağında 270’i aşkın proje bulunuyor. Avalanche (AVAX) birçok farklı alanda projeye ev sahipliği yapıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar