X

Piyasadaki Düşüş Eğilimi Devam Ediyor: Bitcoin, Kritik Destek Seviyelerine Yaklaştı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 46.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı ve kritik destek seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı.
10:16
4 Ocak 2022
Teknik Analiz: Bitcoin'de Düşüş Devam Ediyor! İşte Kritik Destek Ve Direnç Noktaları
Okuma Süresi: 2 Dakika

47.500 dolar fiyat seviyelerinden aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydeden Bitcoin, kısa süreliğine de olsa 45.700 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Bitcoin, yukarı yönlü bir düzeltme hareketinin ardından ise 46.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’de 48.000 Dolar Direnci

Lider kripto para birimi Bitcoin, bir kez daha direnç seviyelerinden reddedilerek tekrardan aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. BTC fiyatı, 24 saatlik grafiğinde 45.700 dolar fiyat seviyelerinde bir dip oluşturduktan sonra yukarı yönlü bir düzeltme hareketi ile birlikte 46.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Analistler, kısa vadede takip edilmesi gerek destek seviyeleri olarak 45.000 dolar ile 43.500 dolar seviyelerine dikkat çekerken, aşılması gereken direnç seviyeleri olarak da 48.000 dolar ve 50.000 dolar fiyat bandına işaret etti.

Ethereum’da Kritik Fiyat Seviyeleri Devam Ediyor

Bitcoin’deki düşüş eğilimine paralel olarak son dönemlerde yüksek oranlarda değer kaybeden Ethereum, son 24 saatlik zaman diliminde de kritik fiyat seviyelerinde işlem görmeye devam etti. Ethereum, yukarı yönlü atak girişimlerine karşın 3.830 dolar fiyat seviyelerinde bir satış baskısı ile karşılaştı ve yeniden aşağı yönlü bir ivme kazandı. Son 24 saatlik zaman diliminde 3.698 dolar fiyat seviyelerinde bir dip oluşturan ETH, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 3.757 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar