X


Piyasadaki Bitcoin (BTC) Miktarı Dibi Gördü: Bu Fiyatı Nasıl Etkiler?

Bitcoin miktarı devamlı "azalıyor".
19:00
8 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatında görülen beklenmeyen rekor hareketlilik sonrası piyasa dinamikleri de temelinden sarsıldı. Şu an kripto para borsalarında alım satım için mevcut olan BTC miktarının 2017 yılından beri görülmeyen en düşük seviyelere gerilediği görülüyor. Chainalysis kripto para veri araştırma şirketi yöneticisi Philip Gradwell tarafından yapılan açıklamada, ek detaylara da yer verildi.

Bitcoin Yatırımcıları Satış Baskısını Tamamen Bitirdi

Bu verilere göre Bitcoin yatırımcıları gerçekten de ekonomik belirsizlik arttıkça ellerindeki BTC’leri satmaktan da o kadar geri duruyorlar. Gradwell konu hakkında yaptığı açıklamada şu an için bu durumdan ötürü yeteri kadar alınacak BTC’nin piyasada olmadığını ifade etti.

Aşağıdaki grafikte yer alan sarı çizgi,  alım satım için kullanılan BTC miktarını, kırmızı çizgi ise uzun vadeli yatırım için kullanılan BTC’leri temsil etmekte. Grafiğe bakıldığında Bitcoin fiyatı ne kadar artarsa kırmızı çizginin şahlandığı, sarı çizginin ise dibe indiği görülebilmekte. Bu da fiyat arttıkça BTC’ye olan güvenin ve uzun vadeli yatırım ihtiyacının arttığı anlamına gelmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

bitcoin fiyat

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bu değişiminde tabii ki Koronavirüs krizi ile ABD’nin yaşadığı ekonomik krizin de etkileri bulunuyor. İnsanlar itibari paralardan ve merkez bankalarının politikalarından kaçarak Bitcoin’e sığınmakta.

Önde gelen kurumsal firmalardan Grayscale’in devamlı olarak Bitcoin alması da yatırım yapılan BTC’lerin miktarında nasıl rekor kırıldığını gösteriyor. Kurumsal yatırımcılar daha fazla Bitcoin aldıkça, piyasada alınıp satılabilecek BTC miktarı da azalıyor. Bunun ilerleyen günlerde BTC fiyatına daha fazla olumlu etki etmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar